Nawigacja

 • Piknik 4a w Boszkowie

  19.09.2014

  18 września klasa 4a wraz z wychowawczynią p. Małgorzatą Adamczak i p. Bernadettą Sroczyńską zorganizowały piknik integracyjny „Poznajmy się…” w Boszkowie. Podróż pociągiem była dla dzieci wielką frajdą, a czekające na nas w Boszkowie słońce i ciepła woda w jeziorze tylko umiliły czas spędzany na wolnym powietrzu. Dobrej zabawie, tradycyjnym grom podwórkowym i integracyjnym  towarzyszyły wszystkim świetne humory. Po całym dniu spędzonym na plaży i długim spacerze wieczorem wróciliśmy do Leszna…

  Szczególne podziękowania kierujemy do p. Bernadetty Sroczyńskiej za udział, pomoc i całodniową opiekę nad wszystkimi uczestnikami wycieczki. DZIĘKUJEMY!

  Zapraszamy do galerii 

  m.a.

 • Wyjazd uczniów i nauczycieli do Słowenii - realizacja programu Comenius

  02.09.2014

  Choć wakacje dopiero za nami, to już od teraz Grupa Projektowa COMENIUS przygotowuj się do październikowej wizyty w Skocjan w Słowenii. Zespół 8 uczniów naszej szkoły wraz z nauczycielami odwiedzi w październiku swoich przyjaciół ze Słowenii. W mobilności wezmą również uczniowie i nauczyciele z Anglii, Estonii, Litwy, Włoch i Turcji.

  Uczestnicy będą mieli okazję zwiedzić szkołę oraz poznać zasady funkcjonowania placówki w tamtejszym systemie edukacyjnym. Oprócz tradycyjnego już przedstawienia prezentującego kulturę i zwyczaje tego kraju, zajmiemy się tworzeniem słownika codziennych zwrotów oraz udziałęm w warsztatach sportowych, tanecznych i kulinarnych. Dodatkowo w programie wizyty znajdzie się jednodniowa wycieczka do stolicy.

                                                                                                                       m.a.

   

 • Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2014/2015

  01.09.2014

  Dzień dzisiejszy, to dla uczniów dzień szczególny. Po wakacyjnej przerwie nadszedł czas powrotu do szkoły.  Koniec wakacji, to dla całej społeczności szkolnej czas, w którym zaczyna się wytężona praca, mająca przynieść dobre wyniki w nauce. Pomimo tego, iż najchętniej przedłużylibyśmy sobie wakacje, dzisiaj rano wszyscy stawiliśmy się w szkole, aby po dwóch miesiącach zasiąść w ławkach. O godzinie 9.oo krótkim apelem zainaugurowaliśmy nowy rok szkolny. Potem pełne uśmiechów spotkanie z wychowawcami, koleżankami i kolegami  w klasach, by po tak długiej nieobecności porozmawiać i wymienić się wspomnieniami z wakacji.  

  Jutro już zacznie się dla nas - uczniów i nauczycieli - ciężka praca, której owoce można będzie ocenić za dziesięć miesięcy.

  ŻYCZYMY WSZYSTKIM SAMYCH SUKCESÓW I WYTRWAŁOŚCI W NOWYM ROKU SZKOLNYM!

   

 • Zakończenie Roku Szkolnego 2013/2014

  27.06.2014

  „Niech żyją wakacje, niech żyje pole, las... i niebo, i słońce i wolny, swobodny czas….”. W piątek 27 czerwca 2014 roku, nadszedł długo oczekiwany i przez wszystkich upragniony koniec roku szkolnego. Na uroczystym apelu zebrali się wszyscy uczniowie naszej szkoły, nauczyciele oraz rodzice absolwentów.  W części oficjalnej Dyrektor szkoły pan Grzegorz Mruk wręczył świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody uczniom, którzy uzyskali najlepsze wyniki w nauce. Rodzicom tych uczniów wręczono listy gratulacyjne. Nagrodzono również sportowców z naszej szkoły, godnie reprezentujących ją podczas zawodów. Kilkoro uczniów, którzy uzyskali najwyższe średnie oraz najlepsze wyniki w sporcie otrzymało Stypendium Dyrektora Szkoły.

  Po rozdaniu nagród, szóstoklasiści zaprezentowali krótki program artystyczny, w którym wierszem i piosenką pożegnali mury swojej już byłej szkoły podstawowej. Nie zabrakło kwiatów, uścisków i łez wzruszeń. Trudno bowiem zapomnieć sześć wspólnie spędzonych lat. Po części oficjalnej nadszedł czas na spotkania z wychowawcami w klasach. 

 • "Zaczarowany świat" trzeciej B

  25.06.2014

  Przed końcem roku szkolnego klasa III b udała się do sali zabaw „ZACZAROWANY ŚWIAT”  wraz z wychowawczynią p. Justyną Machowiak, aby pożegnać pierwszy etap nauki. Mimo, że rozstania są smutne, dzieci postanowiły spędzić czas na wesołej zabawie.

   

  Niezwykłą frajdą okazała się ogromna konstrukcja składająca się z labiryntu rur, przejść, zjeżdżalni i basenów z piłeczkami. Uczniowie z wielką chęcią znajdowali sobie zajęcie korzystając także z mini pojazdów, dmuchanych piłek, armatek na piłeczki, elektronicznych samochodów, koników oraz  automatów. Każdy kto poczuł zmęczenie mógł skorzystać z zacisznego kącika, w którym można było odpocząć. Na pamiątkę otrzymaliśmy zdjęcie całej klasy z Tygryskiem.

   

  W czasie dwu i pół godzinnego pobytu spędzonego na aktywnych zabawach ruchowych grupa świetnie ze sobą bawiła się. Na twarzach dzieci było widać uśmiech i zadowolenie.

   

  Pełni wrażeń i emocji trzecioklasiści wrócili do szkoły, aby z nowym rokiem odważnie wkroczyć do czwartej klasy.

   

  ŻYCZYMY IM DALSZYCH SUKCESÓW W NAUCE

 • Kącik zabaw na boisku Trójki

  Od zeszłego tygodnia, trwały prace związane z modernizacją części boiska leszczyńskiej Trójki - zorganizowania miejsca do aktywnej zabawy. Dziś po raz pierwszy uczniowie mogli skorzystać ze świeżo oddanego placu zabaw dla najmłodszych uczniów naszej szkoły. Maluchy z ochotą wdrapywały się na kolorowe drabinki i pokonywały tor przeszkód.

  Choć to dopiero pierwszy etap, radości było co niemiara!

  m.a.

   

 • Wycieczka klas III

  23 czerwca uczniowie klasy III a i III b wraz z wychowawczynią p. Wiesławą Walczewską i p. Justyną Machowiak pojechali szynobusem do Wolsztyna. Sama podróż pociągiem była już dla dzieci wielką frajdą. Uczniowie zwiedzili Wolsztyn i zobaczyli kolorowe fontanny na Rynku. Unikatową atrakcją wycieczki było odwiedzenie skansenu czynnych parowozów. Trzecioklasiści obejrzeli bogate zbiory muzeum kolejnictwa, eksponaty, a także wyposażenie parowozowni i parowozów. Najwięcej emocji wzbudził polski parowóz „Piękna Helena”. Uczniowie zakupili wiele pamiątek. Wycieczka do muzeum okazała się dużą atrakcją dla dzieci, które w ten sposób mogły poznać sposób pracy na kolei sprzed lat.

 • Żeganaj, druga klaso!

  17.06.2014

  17 czerwca klasa II a podsumowała kolejny rok nauki. Dzieci wraz z wychowawczynią, panią Moniką Zgaińską przygotowały program artystyczny "Żegnaj, druga klaso!". Nie zabrakło piosenek i pięknych wierszy skierowanych do najbliższych. Na widowni zasiedli rodzice i dziadkowie małych artystów. Na zakończenie miłego popołudnia drugoklasiści otrzymali nagrody za pilną naukę w ciągu całego roku. Przed Wami wakacje i trzecia klasa... POWODZENIA!!!

 • Klasa 6b w Boszkowie

  W dniach 16-18 czerwca br. klasa 6b wraz z wychowawczynią p.Małgorzatą Adamczak i p. Iwoną Zajc - pedagogiem szkoły- przebywała na wycieczce w Boszkowie.  Oprócz aktywności sportowych, gorącego kibicowania swoim drużynom podczas Mistrzostw Świata w piłce nożnej, warsztatów artystycznych i terapeutycznych, pieszych wędrówek w czasie tej trzydniowej wyprawy towarzyszyły świetne humory i prawdziwie letnia pogoda. We wtorek nasz ośrodek odwiedzili rodzice i pod znakiem wspólnego ogniska,  imprezy tanecznej oraz rozmów upłynął nam wieczór.

  Niestety to była już ostatnia wycieczka w takim gronie... za chwilę uczniowie 6b zostaną absolwentami leszczyńskiej trójki! 

  m.a.

 • Tuż przed zakończeniem... ostatnie wspólne zdjęcia 6b

  W piękne czerwcowe popołudnie uczniowie klasy 6b spotkali się na Placu Jana Metziga, by zrealizować kartę podarunkową - sesję fotograficzną z profesjonalnym fotografem - ufundowaną przez Panią Annę Zmysłowską. Mimo początkowego zdenerwowania obecnością dużego obiektywu, całej tej przygodzie dopisywała wspaniała zabawa i świetne humory. Każdy z uczniów tej klasy w prezencie otrzymał płytę, na której zamieszczone jest 40 zdjęć. Na pewno będzie to niezapomniana pamiątka, jaką zabiorą ze sobą już za kilka dni absolwenci naszej szkoły.

  Pani Aniu.... DZIĘKUJEMY!

  Laura, Marianna, Klaudia, Jagoda, Wanessa, Oliwia, Szymon, Kacper C, Klaudiusz, Kacper K, Rafał, Dawid, Kamil, Piotr, Filip, Hubert, Jakub, Mariusz, Mateusz i Małgorzata Adamczak-wychowawca klasy

  m.a.

 • Pomoc dla bezdomnych zwierząt

  Po raz kolejny nasza szkoła zaangażowała się w pomoc dla bezdomnych zwierząt przebywających w schronisku w Henrykowie. Przez miesiąc zbieraliśmy koce, karmę i  zabawki, które wczoraj dziewczynki z klasy IVa wraz z panią Iwoną Zajc przekazały na ręce opiekunów schroniska.

 • Dzień Sportu i Dzień Szkoły Bez Przemocy

  03.06.2014

  03.06.2014r odbył się w naszej szkole Dzień Sportu połączony z Dniem Szkoły bez Przemocy. Impreza odbyła się w sali Ćwicznia, tradycyjnie tego dnia mieliśmy w ubraniu jakiś czerwony akcent. Towarzyszyli nam wolontariusze  z fundacji dr Clown , którzy umilali czas szczególnie młodszym dzieciom malując im twarze oraz robiąc wymyślne figury i zwierzątka z balonów. Można było też skosztować wypieków naszych mam, kupując ciasto za symboliczną złotówkę. Zmaganiom sportowym towarzyszyły  zabawy logiczne, które dzieci wspólnie rozwiązywały.   Każda klasa miała również za zadanie przygotować plakat, afisz wyrażający sprzeciw wobec przemocy. Wszystkie klasy zostały nagrodzone kubełkiem słodkości i grą logiczną.

  Rozstrzygnięto również  konkurs plastyczny „Stop przemocy” na najładniejszą pracę w klasach I-III. Zwycięzcami zostali: I miejsce Magdalena Dunal z kl Ia, II miejsce Artur Osięgłowski z kl Ia i miejsce III Aleksandra John z kl IIIb.

  Cała impreza została przygotowana we współpracy z Fundacją Dr Clown/oddział Leszno a dofinansowana przez Urząd Miasta Leszna.

  Poniżej link gdzie można obejrzeć też zdjęcia.

  http://www.leszno24.pl/Dzien_bez_cyberprzemocy_w_SP_3_(zdjecia),20444.html

  I.Z.

 • Wycieczka IIa

  04.06.2014

  4 czerwca uczniowie klasy IIa wraz z wychowawczynią panią Moniką Zgaińską oraz panią pedagog Iwoną Zajc pojechali na wycieczkę klasową do Górska, Boszkowa oraz Dominic. Wyprawę rozpoczęła podróż pociągiem do Boszkowa, skąd bryczkami dzieci udały się do Górska. Tam ogromną atrakcją było zwiedzanie Galerii Rzeźby Ptaków, której autorem jest pan Marian Murek. Zwiedzaniu towarzyszyły naturalne odgłosy ptaków, a cała ekspozycja zaaranżowana została na wzór ich naturalnego środowiska. Niemniejszą atrakcją było również pieczenie kiełbasek przy ognisku oraz przejażdżki na kucyku. Po niezapomnianej wizycie u pana Murka wszyscy udali się bryczkami do Dominic. Stamtąd pieszo ruszyli w kierunku Boszkowa. Wizytę w tej letniskowej miejscowości ukoronowały gry i zabawy na plaży, którym przyglądały się ciekawskie łabędzie. Ponieważ klasa IIa słynie z zamiłowania do przyrody, nie mogło obyć się bez konkursu na najlepszego jej obserwatora.   

 • BASKETMANIA 2014

  W sobotę 7 czerwca  drużyna koszykówki chłopców pod nazwą "Szalona Trójka" wzięła udział w finale makroregionalnym Ogólnopolskiego Turnieju Koszykówki BASKETMANIA 2014.  Nasza drużyna jako jedyna w gronie pięciu finalistów  nie posiadała w swoim składzie zawodników trenujących w klubie. Pomimo to, po bardzo dobrej grze zajęliśmy III miejsce.  Ulegliśmy zespołowi z Ostrowa i Polonii Leszno, pokonaliśmy natomiast drużyny z Poznania i Bydgoszczy.  Nasza drużyna grała w składzie:  Krystian Budziński, Kamil Małucki, Hubert Sobierajski, Mariusz Truchanowicz, Dawid Majewski, Mateusz Zieliński i Bartek Motyl. 

 • Niecodzienny gość

  02.06.2014

  W poniedziałek 2 czerwca, w ramach wizytacji duszpasterskiej w parafii p.w. Świętego Krzyża, naszą szkołę odwiedził Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Zdzisław Fortuniak. Po serdecznym przywitaniu przez dyrektora szkoły i uczniów, Ksiądz Biskup. obejrzał krótkie przedstawienie, przygotowane przez uczniów, skierował do nich kilka ciepłych słów oraz porozmawiał z dziećmi. Po części artystycznej, odbyło sie spotkanie Księdza Biskupa z dyrekcją, nauczycielami i pracownikami szkoły. 

 • Szkolny konkurs ortograficzny

  W maju odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny "Mistrz Ortografii" dla klasy I, II i III. Celem konkursu było szerzenie wśród uczniów nawyków pracy nad poprawnością ortograficzną. Konkurs wzbudził duże zainteresowanie i wyzwolił wiele emocji wśród uczniów klas I- III. Przygotowanie do konkursu wymagało od nich systematycznej i wytrwałej pracy, która w finale przyniosła znakomite rezultaty i pozwoliła na odniesienie sukcesu. W trudnej rywalizacji zwycięzcami zostali ci, którzy wykazali się najlepszą znajomością zasad pisowni i umiejętności ich zastosowania w praktyce.

   Szkolni Mistrzowie Ortografii:

   Oliwia Witkowska – klasa I a,

   Amelia Andrzejewska – klasa II a,

   Ksawery Gbiorczyk – klasa III a,

   Michał Śliwiński – klasa III b

   Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w zmaganiach z ortografią.

   

 • Konkurs matematyczny klas III

  Jak co roku w naszej placówce 12 maja odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny klas III. Konkurs cieszył się powodzeniem. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem i ambicją podchodzili do zadań, i z niecierpliwością oczekiwali ogłoszenia wyników. Najlepsi uczniowie będą reprezentować szkołę na dalszym etapie.
  Najwyższą liczbę punktów uzyskała Aleksandra John z kl. III b.
  Najlepsi matematycy klas III to również:
  Nikodem Kosiński kl. III a,
  - Ksawery Gbiorczyk kl. III a,
  - Emil Sobierajski kl. III b,
  - Vanessa Tran Binh
   
  Gratulujemy zwycięzcom i życzymy sukcesów  w konkursie międzyszkolnym.
 • Mistrz klawiatury 2014

  22 maja 2014 r w Szkole Podstawowej nr 7 w Lesznie odbył się konkurs "MISTRZ KLAWIATURY"Naszą Szkołę reprezentowały Natalia Bartkowiak z kl.Va, Ola Ślotała z kl. VI a oraz Laura Dolata z kl. VI b wraz z nauczycielką Panią Martą Prałat-Michalak.  Dziewczęta otrzymały wyróżnienie oraz upominki. Wyróżnienie otrzymała także Pani Małgorzata Adamczak za przygotowanie naszych uczennic do konkursu.
 • BASKETMANIA 2014

  W niedzielę, 18 maja 2014 roku na Orliku przy Ćwiczni odbył się turniej koszykówki BASKETMAINIA. Drużyna naszej szkoły pod nazwą "SZALONA TRÓJKA" zajęła II miejsce. W meczu o złoto przegraliśmy po bardzo zaciętym boju z drużyną POLONII LESZNO -  20:21. Nasza dzielna drużyna grała w składzie: Dawid Majewski, Kamil Małucki, Krystian Budziński, Kacper Winkhof i Przemysław Chlebowski.

 • Turniej Adeptów Tenisa Ziemnego

  8 maja uczniowie klas III brali udział w Turnieju Adeptów Tenisa Ziemnego, który odbył się na kortach przy leszczyńskiej Ćwiczni.  Turniej mial na celu wyłonienie Super Talentów w tenisie ziemnym. Konkurencje przeprowadzone w formie zabaw  dostrczyły dzieciom wiele emocji i radości. "Super Talentem" tenisa ziemnego naszej szkoły został Nikodem Kosiński zdobywając największą ilość punktów w przeprowadzonych konkurencjach. Zarówno zwyciężca jak i pozostali uczestnicy turnieju zostali obdarowani mnóstwem upominków oraz dyplomami.  Humory i apetyt dopisywały, pogoda też, co widać na zdjęciach. 

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Nr 3 im.M.Skłodowskiej-Curie w Lesznie
  Plac Metziga 14 , 64-100 Leszno
 • 0655204002

Galeria zdjęć