Nawigacja

 • 02.09.2015

  Moduł Kalendarz został zmodyfikowany

 • Nagroda dla Majki z I b

  W piątek 12 czerwca 2015 roku uczniowie klasy I b uczestniczyli w IV EDYCJI FESTIWALU TECHNOLOGII,który odbył się w  Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej. Podczas festiwalu dzieci wysłuchały prezentację na temat robotów ROBOAKADEMIA.  Później wręczono nagrody w konkursach  informatycznych i plastycznych.  Klasa I bardzo ucieszyła się, bo Maja Neumann otrzymała II miejsce w konkursie plastycznym „PUPIL PRZYSZŁOŚCI” i  dostała wspaniałe prezenty. Na koniec uczniowie obejrzeli niezapomniany pokaz laserowy.Gratulacje dla Mai !

 • Klasa 3a w poszukiwaniu lata

          „ A lato przyszło pieszo 

          Już łąki nim się cieszą  

          I stoją całe w kwiatach 

           Na powitanie lata.”

     J.Brzechwa

  Już za parę dni wakacje, a pogoda nas nie rozpieszcza. Dlatego uczniowie klasy 3a wraz z wychowawczynią Moniką Zgaińską pojechali w teren szukać LATA. Udali się do Rydzyny. Na pierwszym przystanku - nad zalewem rydzyńskim i przy dostojnie wyglądającym wiatraku Józef panowała pogoda iście wiosenna. Wiał chłodny wiatr, a po niebie wędrowały ciemne chmury. O lecie świadczyła wszechobecna soczysta zieleń. Słoneczko pojawiło się dopiero,  gdy udaliśmy się na spacer malowniczymi uliczkami Rydzyny. Podziwialiśmy zamek Leszczyńskich i Sułkowskich. Zwróciliśmy uwagę na piękne kwietniki i aleje różane ciągnące się wzdłuż ulicy wiodącej do zamku. Wszystkim podobały się przydomowe ogródki obsadzone bajecznie kolorowymi kwiatami. Wreszcie zapachniało latem. Podczas spaceru po parku przyramkowym  zachwyciły nas  okazy dębu, czarnej sosny, buku czerwonego. Zrobiło się cieplej, niebo nabrało nowych odcieni, a my postanowiliśmy zrobić sobie przerwę na placu zabaw. Po huśtawkach, wspinaczkach, karuzeli poszliśmy na spacer wzdłuż fosy. Naszą wyprawę zakończyliśmy konkursem na rozpoznawanie letnich kwiatów. Trzeba było rozpoznać lilie, maki ogrodowe, hortensje, ostróżki, begonie, malwy, petunie .Znawczynią kwiatków  okazała się Jagoda – zdobyła pierwsze miejsce. My natomiast doszliśmy wspólnie do wniosku, że prawdziwe lato mieszka w kwiatach.

   

               M.Z.

 • Wycieczka 3a do Wrocławia

   

      „ Podróżowanie to najwspanialsza rzecz  na   świecie.”      Homer      

  We wtorek 16 czerwca w słoneczny poranek uczniowie klasy 3a wraz z wychowawczynią Moniką Zgaińską w dobrych nastrojach i z dużym optymizmem wyruszyli  w nieznaną podróż do Wrocławia. Nasza podróż trwała około 2 godziny. Przez okna busa oglądaliśmy piękne krajobrazy. Pierwszą atrakcją naszej wycieczki był rejs statkiem – Driada – po Odrze. Z pokładu statku podziwialiśmy bajeczną panoramę Wrocławia. Następnie udaliśmy się do Afrykarium. To co zobaczyliśmy na miejscu, przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Afrykarium to kompleks przedstawiający różne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Lądu. Znajduje się tam 19 basenów i zbiorników przedstawiających m.in. rafę koralową Morza Czerwonego, hipopotamy nilowe, ryby słodkowodne jezior Malawi i Tanganiki. Duże wrażenie zrobił na wszystkich tunel pod zbiornikiem wodnym, gdzie mogliśmy obejrzeć płaszczki, rekiny i inne ciekawe ryby. Niektórzy z nas wystraszyli  się czającego się w wodzie krokodyla, który na szczęście znajdował się za grubą szybą. Niedaleko wypoczywała rodzinka hipopotamów. W całym obiekcie panował afrykański klimat. Po wyjściu z Afrykarium udaliśmy się w odwiedziny do innych zwierząt zamieszkujących zoo. Bardzo podobały nam się żyrafy i zebry, które zgodnie spacerowały sobie po wybiegu. Podziwialiśmy parę olbrzymich słoni, a także rodzinę małp. Zwiedzanie zoo zakończyliśmy o godzinie 17.00. Byliśmy bardzo zmęczeni i głodni, dlatego postanowiliśmy wstąpić do restauracji , aby zregenerować swoje siły. Spędziliśmy tam dużo czasu, ponieważ była długa kolejka do kas, bo każdy chciał sobie kupić coś dobrego! Kolejnym punktem programu naszej podróży był spacer po przepięknym Rynku, który jest centralnym placem Wrocławia, tętniącym życiem i pamiętającym XIII wiek. Wszyscy zwróciliśmy uwagę na Ratusz – symbol Wrocławia, który jest jednym z najwspanialszych zabytków gotyckiej architektury mieszczańskiej w Europie Środkowej. Po 18 godzinie wsiedliśmy do busa i udaliśmy się w drogę powrotną do Leszna. Podróż minęła nam szybko.   
  Do szkoły wróciliśmy pełni wrażeń!

     M.Z.

 • Pożegnanie klasy trzeciej.

  Życie składa się z przywitań i pożegnań.”

              Wiktor  Hugo

  Dnia 23 czerwca uczniowie klasy 3a wraz ze swoją wychowawczynią Moniką Zgaińską spotkali się w restauracji – Cali i zdrowi – Safe and sound z okazji zakończenia nauki w klasie trzeciej. Odświętnie ubrani, w pięknym, stylowym wnętrzu, przy wielkiej pizzy poczuli się wspaniale. Biesiada mijała wszystkim w pogodnym nastroju. Uczniowie wspominali 3 lata wspólnej nauki, swoje sukcesy, wycieczki, zabawy, konkursy. Pierwszy etap nauki w szkole podstawowej minął tak szybko. Czwarta klasa – to już po wakacjach!

   

     M.Z.

 • Ciastko za złotówkę.

  Przed 10  czerwca  na korytarzach  naszej szkoły pojawiły się plakaty reklamujące kiermasz ze słodkościami. Z niecierpliwością i zaciekawieniem oczekiwaliśmy tego dnia. Uczniowie kl 3a solidnie i fachowo przygotowali się do swojej pierwszej roli jako sprzedawcy. Były rękawiczki, serwetki, duże pudełka na pieniądze, reklama, pełna kultura i uśmiech. Na stołach pojawiły się babeczki, rogaliki, murzynek, placek z owocami, ciastka z pianką i niesamowicie  kolorowe  ciastka Jagody. Kiedy rozpoczęła się przerwa, chętnych do kupna słodkości było bardzo dużo. Mali  sprzedawcy uwijali się  w zawrotnym tempie. Nim przerwa się skończyła talerze były już puste. Wszystkim domowe wypieki Mam bardzo smakowały. Dziękujemy Mamom z kl 3a za te pyszności. Po wielkim liczeniu kasy uczniowie postanowili utarg przeznaczyć na dofinansowanie do klasowej wycieczki.

           

                                                                                                                                M.Z.

 • Goście z Anglii już w Lesznie

  Późnym wieczorem dotarła do Leszna ostatnia grupa dziesięcioosobowa Comeniusa. Nasi przyjaciele z Anglii będą z nami aż do piątku.

  Jutro oficjalne powitanie w szkole przez Pana Dyrektora, a następnie zwiedzanie klas i poznanie struktury funkcjonowania naszej edukacji. Kolejnym punktem programu będzie "Rajd historyczny po mieście" i wizyta w Ratuszu. Popołudnie minie na wspólnej biesiadzie. Środa upłynie naszym gościom na zwiedzaniu ciekawych miejsc w stolicy Wielkopolski i okolicy, a czwartek  - stolicy Dolnego Śląska. W piątek nasi przyjaciele z Londynu wezmą udział w uroczystościach zakończenia roku szkoolnego, by wieczorem powrócić do swoich domów. Niestety to ostatnia wizyta podczas tego programu, ale z pewnością będzie to dobra okazja, by poznać się lepiej, i kolejny raz sprawdzić swoją umiejętność komunikacji w języku angielskim.

  Naszym  przyjaciołom z Londynu życzymy udanego pobytu w Polsce!

  Zapraszam do galerii :)

  m.a.

 • Tuż przed zakończeniem roku szkolnego... piknik 4a

  18 czerwca klasa 4a podsumowała kolejny rok nauki.

  Po omówieniu wyników, dzieci wraz z wychowawczynią, panią Małgorzatą Adamczak udały się na ostatni w tym roku szkolnym piknik na Scate Plaza. Choć pogoda zrobiłą psikusa, a niebo było szare, wszystkim dopisywały świetnie humory. 

  Za chwilę wakacje... życzę słońca  i niezapomnianej przygody!

  m.a.

   

 • Dzień Dziecka

   „Kiedy śmieje się dziecko,

  śmieje się cały świat.”

  J. Korczak

   

  1 czerwca dzieci z klas I – III Dzień Dziecka spędziły w Parku Tysiąclecia. Pogoda w tym dniu sprzyjała zabawom na „wielkim okręcie” ,grom sprawnościowym, spacerom po parku i pysznym lodom. Dużą atrakcją dla dzieci było zwiedzanie ZOO z przewodnikiem panem Michałem, który bardzo dobrze zna i lubi zwierzęta. Uczniowie uważnie słuchali informacji i ciekawostek o mieszkańcach ZOO. Pobyt w parku dostarczył dzieciom wielu nowych wrażeń i radości, był dla nich wspaniałą lekcją przyrody w ciekawym i pięknym miejscu. Dzięki obserwacji z bliska różnych zwierząt, dzieci poznały ich wygląd oraz tryb życia. Króliki, emu, kucyki, osły, żubry, kaczki zostały sfotografowane przez dzieci. To był naprawdę miły i radosny dzień.

  M.Z.

 • "Ananasy" z 4a klasy!

  Choć Dzień Dziecka kojarzy się z zabawą i beztroską,

  klasa 4a miała w tym roku "mega" zadanie - egzamin na kartę rowerową.

  Pod opieką wychowawczyni Małgorzaty Adamczak oraz p. Krzysztofa Zajca cała grupa udała się rowerami do miateczka, które znajduje się przy SP12, by tam sprawdzić swoją wiedzę ze znajomości znaków drogowych oraz umiejętności jazdy rowerem. Po zakończonym  pozytywnym wynikiem egzaminie udaliśmy się na Nowy Świat.

  Był to dzień pełen emocji, atrakcji i radości dla wszystkich!

  m.a.

 • Dzień Dziecka uczniowie klas Va i Vb wraz z wychowawczyniami spędzili na świetnej zabawie na kręgielni w Centrum Rodzinnym WMB. Trzy drużyny zmierzyły się w mini turnieju kręglarskim. Najlepszy wynik uzyskała Nikola Szabel oraz Sebastian Baniecki przyczyniając się tym do zwycięstwa ich grupy. W rezultacie dwie druzyny zajęły pierwsze miejsce, a trzecia drugie. Zabawa była wspaniała! 

 • Leszczyńska "Trójka" w tv

  Poniżej znajdziecie krótki reportaż nt. realizacji Programu COMENIUS podczas mobilności naszych partnerów z Turcji, Estonii, Słowenii, Włoch i Litwy w Polsce.

  Kliknij na link:

   http://www.telewizjaleszno.pl/files/4548/6_zagraniczni_goscie_w_sp3.mp4

   

  m.a.

 • Laureatka Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce

  Z radością informujemy, że uczennica naszej szkoły - Aleksandra John z klasy 4a, została laureatką XIX Konkursu Wiedzy o Wielkoposce. Etap wojewódzki konkursu odbył się 14 maja w Szkole Podstawowej im. Generała Józefa Wybickiego w Manieczkach. Uroczystość zakończenia Konkursu, połączona z wręczeniem nagród odbędzie się 16 czerwca 2015 r. w Luboniu.

  GRATULUJEMY SUKCESU!

 • Przyjaciele z TURCJI

  Przyjaciele z Turcji już drodze... za kilka godzin w Lesznie!

 • Goście z Turcji, Włoch, Słowenii, Litwy i Estonii w SP 3

  Już w poniedziałek w murach leszczyńskiej "Trójki" zagości blisko 60 osobowa grupa nauczycieli i gości z Turcji, Estonii, Słowenii, Litwy i Włoch w ramach realizacji Programu Comenius. 

  Będzie to tydzień pełen atrakcji.

  Po uroczystym powitaniu, wspólne zajęcia lekcyjne, warsztaty sportowe, artystyczne, językowe, poznawanie Leszna i okolicy, wycieczki do Poznania i Wrocławia, goszczenie w Ratuszu u pana prezydenta. Nasi uczniowie będą mieli okazję sprwadzić swoją znajomość języka angielskiego w praktyce prawie 24 godziny na dobę, bowiem w swoich domach będą gościć przyjaciół z zagranicy. Najważniejszym jednak punktem tego spotkania będzie Międzynarodowy Festiwal Tańca i Muzyki, który stanie się jednym z produktów tego prejektu a znaleźć go będzie można w bazie Agencji Narodowej.

  m.a.

 • Spotkanie z gabinecie Pana Prezydenta Łukasza Borowiaka

  24 kwietnia laureaci konkursu plastycznego spotkali się z prezydentem miasta Leszna, który to ogłosił wyniki konkursu zorganizowanego przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej. Hasło konkursu brzmiało: "Bezpieczeństwo i rozwaga - tego od Ciebie każdy wymaga". W tym uroczystym spotkaniu uczestniczyły uczennice naszej szkoły: Magdalena Dunal i Oliwia Witkowska z klasy IIa z wychowawczynią, panią Lidią John. W karegorii klas I-III Magda Dunal zdobyła I miejsce, a Oliwia Witkowska wyróżnienie. 

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 • "Tropiciele historii"

  Uczniowie klasy 6a naszej szkoły: Ewelina Maciejewska, Norbert Flis i Maksymilian Stelmaszyk zajęli III miejsce

  w konkursie organizowanym przez Muzeum Okręgowe w Lesznie "Tropiciel historii".

  Tropicielom gratulujemy!

 • TROPICIEL HISTORII dla klas czwartych szkół podstawowych

  GRATULACJE dla uczniów z klasy 4a naszej szkoły:

  Aleksandry John, Oliwii Szaferskiej i Michała ŚLiwińskiego, za zajęcie III miejsca w konkursie "TROPICIEL HISTORII" organizowanym przez Muzeum Okręgowe w Lesznie.

  Uczniowie wykazując się wiedzą, bystrością umysłu i umiejętnościami kojarzenia, "wytropili" wiele faktów z historii naszego miasta Leszna.

  i.sz.

 • Konkurs matematyczny

  5 maja odbył się etap szkolny Miejskiego Konkursu Matematycznego, w którym wzięli udział uczniowie z klas IV-VI. Konkursowicze mieli do rozwiązania 5 zadań zamkniętych i trzy zadania otwarte.  

  Najlepszy wynik otrzymał NORBERT FLIS z klasy 6a i to on zakwalifikował się do finału, który odbedzie się już 25 maja. Na wyróżnienie zasługuje EMIL SOBIERAJSKI z klasy 4a, który uzyskał drugi w kolejności wynik w szkole, jednak nie wystarczyło, by powalczył o zwycięztwo w finale. Najlepszy wynik z klas piątych uzyskał ADAM MICHALAK z klasy 5a.

  Wszystkim gratulujemy! A za Norberta już dziś trzymamy kciuki!

  m.a.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Nr 3 im.M.Skłodowskiej-Curie w Lesznie
  Plac Metziga 14 , 64-100 Leszno
 • 0655204002

Galeria zdjęć