Nawigacja

 • ORLIK 2014

  10.04.2014

  10 kwietnia br. chłopcy z UKS "Trójka" reprezentowali naszą szkołę w zawodach "Orlik 2014". Po zaciętej walce nasi zawodnicy zajęli III miejsce. GRATULUJEMY i trzymamy kciuki!

 • "MUZYCZNE PIĄTKI" - koncert w MOK-u

  11 kwietnia odpowiedzieliśmy na kolejne zaproszenie Fundacji Edukacyjnej "Pro MUSICA" i całą szkołą wybraliśmy się do Miejskiego Ośrodka Kultury, by posłuchać tradycyjnych pieśni polskich i słowiańskich. Zgodnie z tradycją takich spotkań, dokonano tam prezentacji instrumentów, potem krótki quiz oraz śpiew "białym głosem".

   

   

 • Patrycja Ciach w finale wojewódzkim XVIII Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce!

  24 marca 2014r. w Gimnazjum w Osiecznej, odbył się etap rejonowy XVIII Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce. Jest to trzeci szczebel tego konkursu. Uczennica naszej szkoły, Patrycja Ciach z klasy IVa, wykazując się ogromną wiedzą historyczną dotyczącą naszego regionu- Wielkopolski- pokonała je wszystkie i dotarła do finału wojewódzkiego, który odbędzie się w maju. Gratulujemy!

 • Wspomnienia z Włoch

  Choć II mobilność uczniów naszej szkoły w ramach realizacj Programu Comenius R.O.H.R.O.L.  już dawno za nami, to wspomnienia są nadal świeże... Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej nt. tego, jak wyglądała nasza wyprawa w GALERII możesz znaleźć zdjęcia, a w zakładce COMENIUS 2013/15  pt. "II MOBILNOŚĆ UCZNIÓW  -  FANO, WŁOCHY" relację pani Karoliny Stanek dotyczącą naszego wyjazdu.

  ZAPRASZAMY!                                                                                                                                                                   M.A.

   

 • Owocowy czwartek w świetlicy

  03.04.2014

  W miniony czwartek w naszej świetlicy dzieci wraz z wychowawcami przygotowały sałatkę owocową. Najpierw udaliśmy się na zakupy po świeże owoce. Po powrocie umyliśmy ręce i przygotowaliśmy stół do pracy. Następnie obraliśmy i pokroiliśmy owoce, które zostały wrzucone do miski, wymieszane i z apetytem zjedzone. Wszystkie dzieci stwierdziły, że to był dobry pomysł, określiły ten dzień jako „Zdrowy i kolorowy”.

  M.P-M

 • SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY

  1 kwietnia, 30 uczniów naszej szkoły przystąpiło do pierwszego ważnego dla nich egzaminu. To ostatni Sprawdzian szóstoklasisty pisany w takiej formie. W przyszłym roku uczniowie zmierzą się z trzyczęćsiowym egzaminem, gdzie prócz wiedzy humanistycznej i matematyczno-przyrodniczej będą musieli wykazać się także znajomością języka obcego. Trzymamy kciuki!

 • Filmowe popołudnie

  31.03.2014

  31 marca klasy 5a i 5b wraz ze swoimi wychowawczyniami zorganizowały popołudnie z filmem. O godzinie 16:00 wszyscy spotkaliśmy się w naszej szkole, aby we wspólnym gronie obejrzeć film animowany „Krudowie”.

  Dzieci mogły wygodnie rozsiąść się na materacach w jednej z wielu sal multimedialnych w naszej szkole. Zajadając smaczne przekąski w miłej atmosferze spędziły te popołudniowe godziny. Było dużo śmiechu, jednak największe emocje wzbudził dostawca pizzy. Drugą część filmu uczniowie oglądali racząc się tym przysmakiem. Z pewnością nie będzie to nasze ostatnie spotkanie z filmem w SP3.

   

 • COMENIUS - 2 mobilność uczniów i nauczycieli, WŁOCHY

   

  W dniach 23-30 marca Nikola Szabel (4b), Natalia Bartkowiak (5a), Ewelina Maciejewska (5a), Edyta Przybyła (5a), Maksymilian Stelmaszyk (5a) oraz Filip Urban (5a) wraz z nauczycielkami: Małgorzatą Adamczak, Magdaleną Kopaczyk i Karoliną Stanek wzięli udział w kolejnej mobilności programu Comenius. Tym razem uczniowie wspólnie z opiekunami udali się do Włoch.

  ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ.         

                                                                                                                                                                                          M.A.

 • Czas na relaks - zajęcia świetlicowe

  Zajęcia z wykorzystaniem wielobarwnej chusty animacyjnej to jedna z ulubionych technik relaksacyjnych naszych uczniów. Nic więc dziwnego, że także po lekcjach, w ramch zajęć świetlicowych chętnie przy niej odpoczywają.

   

   

  A oto kilka korzyści płynących z umiejętności relaksacji:

  • pozwala na oszczędność ogromnej ilości energii,
  • przeciwdziała stanom lękowym,
  • dostarczo przyjemnych doznań, poprawia samopoczucie oraz obraz siebie,
  • przeciwdziała chorobom somatycznym, np. nadciśnieniu
  • zmniejsza nerwowość (psychiczne i fizjologiczne napięcie),
  • możemy wpłynąć na działalność wyobraźni i procesów myślenia,
  • wpływa korzystnie na dobry sen.
 • Czas na relaks

  27 marca odbyły się kolejne już zajęcia  z cyklu TECHNIKI RELAKSACYJNE. Uczestniczyły w nich tym razem dzieci z klasy II a – zajęcia odbyły się w ramach lekcji wychowania fizycznego. Uczniowie zapoznali się z ćwiczeniami relaksacyjnymi, które można wykonywać na lekcjach wf, w czasie przerwy czy innych zajęć w celu rozluźnienia mięśni naszego ciała, odprężenia organizmu i uwolnienia energii. Pani Marta Prałat-Michalak poprowadziła cykl ćwiczeń z wykorzystanie chusty animacyjnej, przy muzyce relaksacyjnej, która podnosiła efekt wykonywanych ćwiczeń oraz wyciszała uczniów. Dzieci poznały metody rozluźniania mięśni twarzy, ramion, rąk, nóg, brzucha. Wszyscy uczniowie klasy II a doszli do wniosku, że ćwiczenia relaksacyjne przy spokojnej muzyce wyciszyły ich, odprężyły i nauczyły jak w prosty sposób eliminować napięcie mięśni. Najciekawsze dla uczniów były zabawy z chustą animacyjną. Zajęcia wchodzą w skład seminariów w ramach projektu Comenius.

   

  M.P-M

 • Ćwiczymy JOGĘ

  W ramach realizacji Programu COMENIUS w naszej szkole odbyły się zajęcia z JOGI dla dzieci. Poprowadziła je Pani Marta Prałat-Michalak wraz z uczennicą II klasy Zuzią Kajoch. Do  pokazu został opracowany zestaw ćwiczeń oraz przygotowana muzyka relaksacyjna.

  Szczególne podziękowania dla Zuzi za udział w pokazie oraz Amelki Andrzejewskiej z klasy II a, za wykonanie zdjęć. (M.P-M)

   

   

  Oto kilka wskazówek dla ćwiczących:

  1. Siadamy w siadzie skrzyżnym , ręce ugięte podnosimy do góry, palce naszych dłonie dotykają się każdy palec o każdy. Zamykamy oczy i wykonujemy głęboki wdech i wydech. Przy wdechu prostujemy ręce i palce, przy wydechu  cofamy ręce do klatki piersiowej zamykając palce w dłoni.

  2. Otwieramy oczy i pocieramy ręce, tak by zrobiło się ciepło.

  3. Kładziemy ręce na kolanach ( cały czas jesteśmy w siadzie skrzyżnym).

  4. Podnosimy ręce do góry, ugięte łokcie, dłonie bo obu stronach głowy palce otwarte i poruszamy dłońmi (tak jakbyśmy chcieli wytrzeć mokre włosy). Wykonujemy szybie ruchy i zamykamy oczy.

  5. Wyciągamy ręce do góry wykonując wdech i powoli wykonujemy wydech opuszczając ręce po okręgu do pozycji ugiętych łokci i złożonych dłoni.

  6. Zmieniamy pozycję wstajemy z siadu skrzyżnego. Klękamy na dwa kolana. Nogi przenosimy do tyłu , ręce zostają z przodu oparte o matę, unosimy biodra.  Unosimy piety, tak że tylko palce oparte są o mate, palce u dłoni są oparte całe o matę. Głowa schowana pod tułów.

  7. Uginamy ciało_ tak aby miednica dotknęła maty, ręce wyprostowane a głowę odchylamy do tyłu. Powtarzamy ćwiczenie. Dłonie i palce nóg nie odrywają się od maty. Przy ćwiczeniu pamiętamy o oddychaniu.

  8. Klękamy na kolanach, siadamy pupą na nogach ręce z przodu wyprostowane, głowę uginamy do kolan. (Skłon) Liczymy do pięciu

  9. Zostajemy w tej pozycji, tylko ręce przenosimy do tyłu (na wysokość stóp). Oddychamy licząc do 5.Podnosimy tułów i siadamy na nogach i przechodzimy do  pozycji podpartej – nogi przyciągamy do klatki piersiowej. Stopy złączone.

  10. Siedząc w tej samej pozycji, krzyżujemy nogi w stopach, przyciągamy kolana do klatki piersiowej.

  Trzymając się za kolana przenosimy tułów do tyłu wykonując kołyskę, powracamy do przodu rozchylając kolana, głowę uginając miedzy je i wykonujemy wydech. Wykonujemy 10 razy.

  11. Siadamy z powrotem w siadzie skrzyżnym, rozcieramy dłoń o dłoń.

  12. Unosimy ciało, wspieramy się na palcach, kolana rozłożone na boki (żaba) . Ręce oparte o matę z przodu – także na wysokich palcach. Unosimy tułów do góry prostując nogi i ręce głowę dociągamy do kolan.  Wykonujemy 10 razy.

  13. Siadamy ponownie w siadzie skrzyżnym. Jedną stopę kładziemy na przeciwnym udzie. Dłonie wzdłuż tułowia. Zaciskamy piąstki i opieramy o matę.  Unosimy się na wyprostowanych rękach, unosimy pupę w górę i kołyszemy się (kołyska).

  14. Prostujemy nogi, kładziemy się na macie na plecach. Ręce układamy za głowę w skrzydełka, zamykamy oczy, relaksujemy się i głęboko oddychamy.  Przenosimy ręce wzdłuż ciała. Rozstawiamy stopy. Zamykamy oczy i oddychamy.

  Kilka zdjęć do ćwiczeń znajdziecie a ALBUMIE  FOTOGRAFICZNYM. Zapraszamy do współnych ćwiczeń!

   

 • Czas na relaks

  20 marca odbyły się w naszej szkole zajęcia  z cyklu TECHNIKI RELAKSACYJNE. Uczestniczyły w nich dzieci z klasy I a – zajęcia odbyły się w ramach lekcji wychowania fizycznego. Uczniowie zapoznali się z ćwiczeniami relaksacyjnymi, które można wykonywać na lekcjach wf w celu rozluźnienia mięśni naszego ciała, odprężenia organizmu i uwolnienia energii. Pani Marta Prałat-Michalak poprowadziła cykl ćwiczeń przy muzyce relaksacyjnej, która podnosiła efekt wykonywanych ćwiczeń oraz relaksowała i wyciszała uczniów. Dzieci poznały metody rozluźniania mięśni twarzy, ramion, rąk, nóg, brzucha. Ćwiczyły samodzielnie i w parach pod okiem Pani Marty oraz Pani Lidki – wychowawczyni. Wszyscy uczniowie klasy I a doszli do wniosku, że ćwiczenia relaksacyjne przy spokojnej muzyce wyciszyły ich, odprężyły i nauczyły jak w prosty sposób eliminować napięcie mięśni jednocześnie były miłe i przebiegały w wesołej atmosferze. Zachęcam do wykonywania ćwiczeń J . Dziękuję uczennicy klasy I a Wiktorii Plurda, która doskonale udokumentowała zajęcia wykonując zdjęcia.

  Każdy wychowawca klas I-III otrzyma przydatne na lekcję propozycje ćwiczeń pt. „Zestaw ćwiczeń relaksacyjnych na lekcje wychowania fizycznego. Pomogą one odstresować uczniów, doenergetyzować ich, rozluźnić, zachęcić do dalszych ćwiczeń a także rozweselić” z płytą CD z muzyką relaksacyjną. Zajęcia wchodzą w skład seminariów w ramach projektu Comenius.

  Marta Prałat-Michalak

 • Motylkowy wolontariat

  Dzieci z naszej Świetlicy Socjoterapeutycznej jak również inni uczniowie szkoły wraz z Panią Martą Prałat-Michalak i Panią Małgorzatą Prałat włączyli się do akcji pt. „Dzień Wrażliwości - Motylkowy Wolontariat” i była częścią wydarzenia organizowanego przez Hospicjum Palium z Poznania. Nasi uczniowie wykonali motylki, które trafiły do Pacjentów oddziałów: dziecięcego, kardiologicznego, onkologicznego i ortopedycznego.

  Wykonane zostały motylki, które zostały przekazane Pani Ani Paszczuk z Fundacji Dr. Clowna a następnie trafiły do Dzieci przebywających na oddziałach w Szpitalu w Lesznie.

  Więcej zdjęć w ALBUMIE  FOTOGRAFICZNYM

  M. P-M.

 • Koncert w PWSZ

  21.03.2014

  21 marca nieco inaczej uczciliśmy I Dzień Wiosny. Całą szkołą wybraliśmy się do Auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej by...posłuchać muzyki Chopina. Było to kolejne z muzycznych zaproszeń Fundacji Edukacyjnej "Pro MUSICA", na które zawsze z przyjemnością odpowiadamy. Tym razem w podniosłej atmosferze wysłuchaliśmy utworów Fryderyka Chopina, które zagrał dla nas gość specjalny -  kompozytor i laureat konkursów pianistycznych - Filip Wałcerz

 • Od niedzieli sześcioro uczniów z naszej szkoły przebywa w Fano, we Włoszech. Wyjazd jest częścią międzynarodowego programu COMENIUS. Z niecierpliwością czekamy na ich powrót, tymczasem zapraszamy do zaglądania na bloga Comeniusa, na którym na bieżąco pojawiają się zdjęcia.

  http://rohrol.blogspot.it/p/poland_15.html

 • Powitanie wiosny

  Marzanno , Marzanno,

  Ty zimowa panno,

  W ogień cię wrzucamy,

  Bo wiosnę witamy !

  Z okazji pierwszego dnia astronomicznej wiosny uczniowie klas I-III  starym  pogańskim zwyczajem spalili na boisku szkolnym swoje Marzanny. Jeszcze do XIX wieku obrzęd ten traktowano bardzo poważnie, bo postać Marzanny symbolizowała zło, choroby i nieszczęścia nękające ludzi w okresie zimowym. Dziś jest to już tylko dobra zabawa. Nic więc  dziwnego, że chętnych do zaklinania wiosny nie brakowało. Dzieci z poszczególnych klas przygotowały kukły uprzykrzonej zimy – jedne wystrojone jak na pokaz mody, inne umajone wiankami z kwiatów, barwnymi kapeluszami i chustami. Po przejściu korowodem dookoła boiska z Marzannami i okrzykami- ŻEGNAJ  ZIMO ! - kukły  zostały wrzucone do ognia .I tym sposobem obwieszczono koniec Zimy i początek Wiosny. Do klas dzieci wróciły z zielonym gaiczkiem i gałązkami kwitnącej forsycji. Wszyscy mamy nadzieję, że WIOSNA przyszła na dobre i ZIMA nie wróci.

                 M.Z.

 • Najmłodsi czytelnicy w SP3

  13.03.2014

  Dziś, 13 marca do grona czytelników naszej biblioteki przyjęto uczniów klasy Ia. Pierwszoklasiści poznali zasady korzystania z wypożyczalni i czytelni oraz mogli samodzielnie wypożyczyć swoją pierwszą książkę. Wybór nie był łatwy! Na zakończenie wszyscy dostali pamiątkowe dyplomy pasowania na czytelnika oraz zakładki. 

 • Kiermasz ciast, czyli słodki poniedziałek

  10 marca z okazji Dnia Kobiet oraz Dnia Mężczyzn, Samorząd Uczniowski wraz z pomocą klasy 5a przygotował dla całej braci uczniowskiej słodki poczęstunek. Podczas długich przerw, tego niezwykłego dnia, można było zakupić przepyszne ciasta upieczone przez wspaniałe mamy z klasy 5a. Stoisko z ciastami cieszyło się niesłabnącym zainteresowaniem wsród uczniów klas młodszych i starszych. Z poczęstunku korzystali też nauczyciele zwabieni smakowitymi zapachami świeżych wypieków. Niedługo kolejne klasy zaangażują się w podobną akcję. Czekamy z niecierpliwością i już nam ślinka cieknie na myśl o kolejnych smakołykach. Szczególne podziekowania opiekun SU składa na ręce rodziców z klasy 5a za ogromne zaangazowanie w przedsięwzięcie.

  Opiekun SU - Marta Gmura

   

   

   

 • Dzień Kobiet

  10.03.2014

  Poniedziałkowy dzień - 10 marca był w klasie 5a wyjątkowy. Chłopcy stanęli na wysokości zadania i dla swoich klasowych małych kobietek przygotowali wiele niespodzianek. Największą popularnością cieszyły się zabawy i konkursy, podczas których każda z dziewcząt mogła się wykazać: odwagą, wiedzą oraz poczuciem humoru. Na zakończenie wszystkich zabaw jury złożone z płci męskiej ogłosiło werdykt:

  - najodważniejszą dziewczyną została - Kasia Rak,

  - najzabawniejszą - Ewelina Maciejewska,

  - najmądrzejszą - Magda Magryta.

  Chłopcy nie zapomnieli o pięknych życzeniach dla wszystkich dam oraz o upominkach. Ten dzień minął wszystkich bardzo miło, a uśmiechy nie znikały z twarzy przez długi czas.

   

   

 • Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy!

  07.03.2014

  7 marca odbyły się zajęcia z cyklu ZDROWE ODŻYWIANIE. Uczestniczyły w nich dzieci z klas I-III. Na początku spotkania uczniowie obejrzeli film "10 zasad zdrowego odżywiania". Pani Dorota Lik – Wawrzyniak zorganizowała szereg doświadczeń i eksperymentów, z których dzieci mogły dowiedzieć się o dobroczynnym wpływie witamin na prawidłowe funkcjonowanie organizmu oraz szkodliwości niektórych produktów żywnościowych. Wszyscy zgodnie doszli do wniosku, że prawidłowa dieta to podstawa zdrowego stylu życia. Zajęcia wchodzą w skład seminariów w ramach projektu Comenius.

  Zajęciom towarzyszyło rozstrzygniecie konkursu WARZYWNY STROREK - ZDROWIA MOTOREK. Zadaniem uczniów było wykonanie tytułowego stworka z warzyw lub owoców. Oryginalne i pełne inwencji twórczej prace można było podziwiać na szkolnym korytarzu. Uczestnicy otrzymali dyplomy, nagrody oraz drobne upominki za liczny udział w konkursie.

  Zdjęcia z zajęć oraz prace dzieci można podziwiać w  albumie fotograficznym. ZAPRASZAMY

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Nr 3 im.M.Skłodowskiej-Curie w Lesznie
  Plac Metziga 14 , 64-100 Leszno
 • 0655204002

Galeria zdjęć