Nawigacja

 • ANDRZEJKI 2o15 w 5A

  Zgodnie z tradycją klasa 5a wraz ze swoją wychowawczynią Małgorzatą Adamcak zorganizowała klasowe Andrzejki.

  Podczas spotkania nie zabrakło tradycyjnych wróżb oraz wesołej zabawy. Klasa bawiła się podczas wspólnego tańca, losowania przepowiedni oraz licznych zabaw integracyjnych. Humory dopisywały wszystkim do samego końca!

  m.a.

 • Szczęśliwy jest dom,w którym

  mieszka chociaż jeden kot.”

  Przysłowie włoskie

  Zgodnie z przysłowiem teraz szczęścia w naszej szkole nie zabraknie, ponieważ w piątek na tablicy klas I – III pojawiła się spora grupa kotków. Kotki są w różnych kolorach, wielkości, ale wszystkie mruczą bardzo przyjaźnie. Właścicielami ich są uczniowie klas I –III. Natomiast małe kotki pojawiły się u uczniów w klasie Ib. Koniecznie zobaczcie. Zapraszamy do galerii.

  MZ

 • 11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości

  10 listopada  o godzinie 11:00 spotkaliśmy się wszyscy w auli naszej szkoły na uroczystym apelu z okazji Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uczestnicy koła teatralno-muzycznego przygotowali inscenizację słowno-muzyczną, dzięki której mogliśmy przypomnieć sobie wagę tego historycznego wydarzenia i docenić to, że mieszkamy i uczymy się w wolnej Polsce.

  Pojawiły się historyczne nazwiska – Józefa Piłsudskiego, liryka patriotyczna, czy też utwory muzyczne takie jak : „My, Pierwsza Brygada…”

  Na zakończenie tej podniosłej uroczystości wspólnie odśpiewaliśmy „Rotę” autorstwa Marii. 

  Wielu uczniów postanowiło uczcić to ważne dla nas święto, przypinając do ubrań biało-czerowone flagi i kotyliony. To wspaniały gest promujący patriotyzm wśród dzieci z naszej szkoły.

 • Uczniowie klasy Ib – w świecie komiksów

  Święto Galerii MBWA w Lesznie

  Krzysztof Gawronkiewicz – „Krzesło w piekle” komiksy i rysunki.

  4 listopada uczniowie klasy Ib obejrzeli wystawę K.Gawronkiewicza „Krzesło w piekle” prezentowaną w galerii MBWA w Ratuszu.Wystawa ta prezentuje cały dotychczasowy dorobek twórczy Krzysztofa Gawronkiewicza - jego najważniejsze komiksy, ilustracje oraz rysunki koncepcyjne.Krzysztof Gawronkiewicz jest twórcą komiksów, ilustratorem oraz malarzem. To jeden z trzech najważniejszych współczesnych polskich autorów komiksu (obok Przemysława Truścińskiego i Jakuba Rebelki. Gawronkiewicz jest twórcą komiksów takich jak „Achtung Zelig!" (scenariusz: Krystian Rosenberg), „Burza" (scen. Maciej Parowski), „Mikropolis" (scen. Dennis Wojda). Dzieci z dużym zainteresowaniem oglądały przedstawione prace tego doskonałego rysownika, świetnie operującego czernią i bielą, tworzącego bardzo realistyczne rysunki. Chłopcom bardzo spodobał się rysunek lecącej babci i nazwali ją – „odlotową babcią”. I tak sprawdziło się się twierdzenie ,że komiksy uczą poczucia humoru na poziomie werbalnym, jak i wizualnym. To naprawdę niezwykły świat opowieści graficznych. Gorąco zachęcam do czytania komiksów!

  M.Z.

 • Barwy jesieni

  „Gdzie jesteś jesieni”
  Hanna Zdzitowiecka

  Gdzie jesteś jesieni?
  Tu jestem.
  W suchych liściach
  lecących z szelestem,
  w barwnych liściach,
  czerwonych i złotych,
  co nad ziemia się kładą pokotem...

  BARWY JESIENI.

  Jesień – piękna, kolorowa zagościła na gazetce klas I – III. Zachęcamy do obejrzenia tych bajkowych obrazków. 22.10 uczniowie najmłodszych klas zakończyli akcję zbierania kasztanów. W ciągu 3 tygodni dzieciom udało się zebrać 279 kg kasztanów.

  Największą ilość kasztanów zebrali uczniowie:

  Klasa3a – 96 kg

  Klasa 2a – 66 kg

  Klasa 1b – 57 kg

  Klasa 1a – 31 kg

  Klasa2b - 25 kg

  Na apelu zostały wręczone piękne dyplomy poszczególnym klasom. Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w akcji i wielkie zaangażowanie. Cała kwota pieniędzy uzyskana ze sprzedaży kasztanów zostanie przekazana na potrzeby uczniów klas I – III.

   

   

  M.Z.

   

   

 • LEKKOATLETYKA DLA KAŻDEGO!

  Uczniowie klas I- III już drugi raz uczestniczyli w zajęciach sportowych, które zorganizowane zostały przez panią Hannę Górską w ramach programu „Lekkoatletyka dla każdego”. Zadaniem programu jest propagowanie lekkoatletyki i zdrowego stylu życia. Sponsorami całej akcji są: PZLA, ORLEN I NESTLE. W ramach zajęć uczniowie wesoło się bawili, ćwiczyli biegi przez płotki, rzuty różnymi przyrządami, skoki w dal. Zabawy odbywały się w duchu zdrowej rywalizacji, a duża aktywność dzieci świadczyła o ich zaangażowaniu w konkurencje sportowe. W nagrodę każde dziecko otrzymało medal i dyplom. Uczestnicy byli zmęczeni, ale radości i zachwyceni.

  DZIĘKUJEMY serdecznie pani Hani za wspaniałą zabawę, a także za wypożyczenie sprzętu sportowego.

 • "Ananasy" z 5a klasy

  Dzień Twój się święci

  więc życzę Ci tego, co Cię kręci,

  full zabawy, dobrych chęci,

  niech Cię licho złe nie nęci,

  złe przygody niech Cię ominą

  oraz troski w dal odpłyną!

  Dziewczyny z 5a

  Zgodnie już z tradycją  "ananasów", taki dzień postanowiliśmy spędzić na wspólnej zabawie. Dziewczyny wręczyły swoim kolegom zaproszenia do Bowling Club WMB, gdzie udaliśmy się wczesnym popołudniem. Po rozegranym turnieju i rozrywkach, jakie czekały na nas w centrum rozrywki, udaliśmy się na klasowy piknik do ulubionej przez wszystkich restauracji. Całej naszej pieszej wyprawie towarzyszyło piękne słońce oraz świetne humory.

  m.a.

 • Muzyczne poranki z Pro Musica

   

  29 września rozpoczęliśmy nowy cykl koncertowych poranków Fundacji Edukacyjnej "Pro MUSICA".

  W odpowiedzi na zaproszenie całą szkołą wybraliśmy się do Miejskiego Ośrodka Kultury, by odbyć podróż w czasie

  i przestrzeni do czasów, kiedy tworzył Fryderyk Chopin i wysłuchać jego pięknych kompozycji w wykonaniu Kayo Nishimizu

  oraz dowiedzieć się ciekawostek z jego życia.

  m.a.

 • V ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

  „Są podobno osoby, wiem to ze słyszenia, które mają problemy z tabliczką mnożenia […]”.

  Marta Jucewicz Kto zna tabliczkę mnożenia?

  A jak z czynnikami i iloczynami poradzili sobie nasi uczniowie?

   V Dzień Tabliczki Mnożenia był świetną okazją, żeby to sprawdzić.

  Rozgrywki, nauka oraz rozwiązanie wszystkich ćwiczeń na ekranie komputera sprawiło uczniom klasy czwartej, piątej i szóstej wiele frajdy. Osoba z największą liczbą poprawnych odpowiedzi otrzymała dyplom oraz nagrodzona szóstką z matematyki.

  Walka była zacięta, a tytuł KLASOWEGO MISTRZA TABLICZKI MNOŻENIA uzyskali:

  Klasa 4a – Zuzia Kajoch

  Klasa 5a – Oliwia Szaferska

  Klasa 6a – Paula Turkiewicz

  Klasa 6b – Oliwia Domagała

  Wszystkim gratulujemy i do zobaczenia za rok!

  ma.

 • 02.09.2015

  Moduł Kalendarz został zmodyfikowany

 • Nagroda dla Majki z I b

  W piątek 12 czerwca 2015 roku uczniowie klasy I b uczestniczyli w IV EDYCJI FESTIWALU TECHNOLOGII,który odbył się w  Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej. Podczas festiwalu dzieci wysłuchały prezentację na temat robotów ROBOAKADEMIA.  Później wręczono nagrody w konkursach  informatycznych i plastycznych.  Klasa I bardzo ucieszyła się, bo Maja Neumann otrzymała II miejsce w konkursie plastycznym „PUPIL PRZYSZŁOŚCI” i  dostała wspaniałe prezenty. Na koniec uczniowie obejrzeli niezapomniany pokaz laserowy.Gratulacje dla Mai !

 • Klasa 3a w poszukiwaniu lata

          „ A lato przyszło pieszo 

          Już łąki nim się cieszą  

          I stoją całe w kwiatach 

           Na powitanie lata.”

     J.Brzechwa

  Już za parę dni wakacje, a pogoda nas nie rozpieszcza. Dlatego uczniowie klasy 3a wraz z wychowawczynią Moniką Zgaińską pojechali w teren szukać LATA. Udali się do Rydzyny. Na pierwszym przystanku - nad zalewem rydzyńskim i przy dostojnie wyglądającym wiatraku Józef panowała pogoda iście wiosenna. Wiał chłodny wiatr, a po niebie wędrowały ciemne chmury. O lecie świadczyła wszechobecna soczysta zieleń. Słoneczko pojawiło się dopiero,  gdy udaliśmy się na spacer malowniczymi uliczkami Rydzyny. Podziwialiśmy zamek Leszczyńskich i Sułkowskich. Zwróciliśmy uwagę na piękne kwietniki i aleje różane ciągnące się wzdłuż ulicy wiodącej do zamku. Wszystkim podobały się przydomowe ogródki obsadzone bajecznie kolorowymi kwiatami. Wreszcie zapachniało latem. Podczas spaceru po parku przyramkowym  zachwyciły nas  okazy dębu, czarnej sosny, buku czerwonego. Zrobiło się cieplej, niebo nabrało nowych odcieni, a my postanowiliśmy zrobić sobie przerwę na placu zabaw. Po huśtawkach, wspinaczkach, karuzeli poszliśmy na spacer wzdłuż fosy. Naszą wyprawę zakończyliśmy konkursem na rozpoznawanie letnich kwiatów. Trzeba było rozpoznać lilie, maki ogrodowe, hortensje, ostróżki, begonie, malwy, petunie .Znawczynią kwiatków  okazała się Jagoda – zdobyła pierwsze miejsce. My natomiast doszliśmy wspólnie do wniosku, że prawdziwe lato mieszka w kwiatach.

   

               M.Z.

 • Wycieczka 3a do Wrocławia

   

      „ Podróżowanie to najwspanialsza rzecz  na   świecie.”      Homer      

  We wtorek 16 czerwca w słoneczny poranek uczniowie klasy 3a wraz z wychowawczynią Moniką Zgaińską w dobrych nastrojach i z dużym optymizmem wyruszyli  w nieznaną podróż do Wrocławia. Nasza podróż trwała około 2 godziny. Przez okna busa oglądaliśmy piękne krajobrazy. Pierwszą atrakcją naszej wycieczki był rejs statkiem – Driada – po Odrze. Z pokładu statku podziwialiśmy bajeczną panoramę Wrocławia. Następnie udaliśmy się do Afrykarium. To co zobaczyliśmy na miejscu, przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Afrykarium to kompleks przedstawiający różne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Lądu. Znajduje się tam 19 basenów i zbiorników przedstawiających m.in. rafę koralową Morza Czerwonego, hipopotamy nilowe, ryby słodkowodne jezior Malawi i Tanganiki. Duże wrażenie zrobił na wszystkich tunel pod zbiornikiem wodnym, gdzie mogliśmy obejrzeć płaszczki, rekiny i inne ciekawe ryby. Niektórzy z nas wystraszyli  się czającego się w wodzie krokodyla, który na szczęście znajdował się za grubą szybą. Niedaleko wypoczywała rodzinka hipopotamów. W całym obiekcie panował afrykański klimat. Po wyjściu z Afrykarium udaliśmy się w odwiedziny do innych zwierząt zamieszkujących zoo. Bardzo podobały nam się żyrafy i zebry, które zgodnie spacerowały sobie po wybiegu. Podziwialiśmy parę olbrzymich słoni, a także rodzinę małp. Zwiedzanie zoo zakończyliśmy o godzinie 17.00. Byliśmy bardzo zmęczeni i głodni, dlatego postanowiliśmy wstąpić do restauracji , aby zregenerować swoje siły. Spędziliśmy tam dużo czasu, ponieważ była długa kolejka do kas, bo każdy chciał sobie kupić coś dobrego! Kolejnym punktem programu naszej podróży był spacer po przepięknym Rynku, który jest centralnym placem Wrocławia, tętniącym życiem i pamiętającym XIII wiek. Wszyscy zwróciliśmy uwagę na Ratusz – symbol Wrocławia, który jest jednym z najwspanialszych zabytków gotyckiej architektury mieszczańskiej w Europie Środkowej. Po 18 godzinie wsiedliśmy do busa i udaliśmy się w drogę powrotną do Leszna. Podróż minęła nam szybko.   
  Do szkoły wróciliśmy pełni wrażeń!

     M.Z.

 • Pożegnanie klasy trzeciej.

  Życie składa się z przywitań i pożegnań.”

              Wiktor  Hugo

  Dnia 23 czerwca uczniowie klasy 3a wraz ze swoją wychowawczynią Moniką Zgaińską spotkali się w restauracji – Cali i zdrowi – Safe and sound z okazji zakończenia nauki w klasie trzeciej. Odświętnie ubrani, w pięknym, stylowym wnętrzu, przy wielkiej pizzy poczuli się wspaniale. Biesiada mijała wszystkim w pogodnym nastroju. Uczniowie wspominali 3 lata wspólnej nauki, swoje sukcesy, wycieczki, zabawy, konkursy. Pierwszy etap nauki w szkole podstawowej minął tak szybko. Czwarta klasa – to już po wakacjach!

   

     M.Z.

 • Ciastko za złotówkę.

  Przed 10  czerwca  na korytarzach  naszej szkoły pojawiły się plakaty reklamujące kiermasz ze słodkościami. Z niecierpliwością i zaciekawieniem oczekiwaliśmy tego dnia. Uczniowie kl 3a solidnie i fachowo przygotowali się do swojej pierwszej roli jako sprzedawcy. Były rękawiczki, serwetki, duże pudełka na pieniądze, reklama, pełna kultura i uśmiech. Na stołach pojawiły się babeczki, rogaliki, murzynek, placek z owocami, ciastka z pianką i niesamowicie  kolorowe  ciastka Jagody. Kiedy rozpoczęła się przerwa, chętnych do kupna słodkości było bardzo dużo. Mali  sprzedawcy uwijali się  w zawrotnym tempie. Nim przerwa się skończyła talerze były już puste. Wszystkim domowe wypieki Mam bardzo smakowały. Dziękujemy Mamom z kl 3a za te pyszności. Po wielkim liczeniu kasy uczniowie postanowili utarg przeznaczyć na dofinansowanie do klasowej wycieczki.

           

                                                                                                                                M.Z.

 • Goście z Anglii już w Lesznie

  Późnym wieczorem dotarła do Leszna ostatnia grupa dziesięcioosobowa Comeniusa. Nasi przyjaciele z Anglii będą z nami aż do piątku.

  Jutro oficjalne powitanie w szkole przez Pana Dyrektora, a następnie zwiedzanie klas i poznanie struktury funkcjonowania naszej edukacji. Kolejnym punktem programu będzie "Rajd historyczny po mieście" i wizyta w Ratuszu. Popołudnie minie na wspólnej biesiadzie. Środa upłynie naszym gościom na zwiedzaniu ciekawych miejsc w stolicy Wielkopolski i okolicy, a czwartek  - stolicy Dolnego Śląska. W piątek nasi przyjaciele z Londynu wezmą udział w uroczystościach zakończenia roku szkoolnego, by wieczorem powrócić do swoich domów. Niestety to ostatnia wizyta podczas tego programu, ale z pewnością będzie to dobra okazja, by poznać się lepiej, i kolejny raz sprawdzić swoją umiejętność komunikacji w języku angielskim.

  Naszym  przyjaciołom z Londynu życzymy udanego pobytu w Polsce!

  Zapraszam do galerii :)

  m.a.

 • Tuż przed zakończeniem roku szkolnego... piknik 4a

  18 czerwca klasa 4a podsumowała kolejny rok nauki.

  Po omówieniu wyników, dzieci wraz z wychowawczynią, panią Małgorzatą Adamczak udały się na ostatni w tym roku szkolnym piknik na Scate Plaza. Choć pogoda zrobiłą psikusa, a niebo było szare, wszystkim dopisywały świetnie humory. 

  Za chwilę wakacje... życzę słońca  i niezapomnianej przygody!

  m.a.

   

 • Dzień Dziecka

   „Kiedy śmieje się dziecko,

  śmieje się cały świat.”

  J. Korczak

   

  1 czerwca dzieci z klas I – III Dzień Dziecka spędziły w Parku Tysiąclecia. Pogoda w tym dniu sprzyjała zabawom na „wielkim okręcie” ,grom sprawnościowym, spacerom po parku i pysznym lodom. Dużą atrakcją dla dzieci było zwiedzanie ZOO z przewodnikiem panem Michałem, który bardzo dobrze zna i lubi zwierzęta. Uczniowie uważnie słuchali informacji i ciekawostek o mieszkańcach ZOO. Pobyt w parku dostarczył dzieciom wielu nowych wrażeń i radości, był dla nich wspaniałą lekcją przyrody w ciekawym i pięknym miejscu. Dzięki obserwacji z bliska różnych zwierząt, dzieci poznały ich wygląd oraz tryb życia. Króliki, emu, kucyki, osły, żubry, kaczki zostały sfotografowane przez dzieci. To był naprawdę miły i radosny dzień.

  M.Z.

 • "Ananasy" z 4a klasy!

  Choć Dzień Dziecka kojarzy się z zabawą i beztroską,

  klasa 4a miała w tym roku "mega" zadanie - egzamin na kartę rowerową.

  Pod opieką wychowawczyni Małgorzaty Adamczak oraz p. Krzysztofa Zajca cała grupa udała się rowerami do miateczka, które znajduje się przy SP12, by tam sprawdzić swoją wiedzę ze znajomości znaków drogowych oraz umiejętności jazdy rowerem. Po zakończonym  pozytywnym wynikiem egzaminie udaliśmy się na Nowy Świat.

  Był to dzień pełen emocji, atrakcji i radości dla wszystkich!

  m.a.

 • Dzień Dziecka uczniowie klas Va i Vb wraz z wychowawczyniami spędzili na świetnej zabawie na kręgielni w Centrum Rodzinnym WMB. Trzy drużyny zmierzyły się w mini turnieju kręglarskim. Najlepszy wynik uzyskała Nikola Szabel oraz Sebastian Baniecki przyczyniając się tym do zwycięstwa ich grupy. W rezultacie dwie druzyny zajęły pierwsze miejsce, a trzecia drugie. Zabawa była wspaniała! 

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Nr 3 im.M.Skłodowskiej-Curie w Lesznie
  Plac Metziga 14 , 64-100 Leszno
 • 0655204002

Galeria zdjęć