• Wiadomości ogólne

IM. MARII SKŁODOWSKIEJ –  CURIE W LESZNIE

Zaprasza

dzieci z rocznika 2015 do klasy pierwszej w roku szkolnym 2022/23

Szkoła oferuje dodatkowo bezpłatnie:

• Bliskie spotkania ze sztuką: chór
          • Spotkania z matematyką
          • Z komputerem za pan brat
          • Zajęcia logopedyczne
          • Koło szachowe
          • szóstoklasistów  do klasy 7 dwujęzycznej

W ramowym planie  nauczania szkoła oferuje:

• rozszerzoną naukę języka angielskiego /5 godzin tygodniowo/
          • matematyka, fizyka, chemia, biologia i geografia wykładana w języku polskim i angielskim
          • współpraca z  II Liceum Ogólnokształcącym w Lesznie
          • możliwość wyboru drugiego języka obcego
          • podział na grupy

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Skłodowskiej-Curie, to szkoła z wieloletnią tradycją, której mottem przewodnim są słowa Patronki „Jestem z tych, którzy wierzą, iż nauka jest czymś bardzo pięknym”.

Kameralność i urok naszej szkoły w połączeniu z młodą, przyjazną i ambitną kadrą nauczycielską, sprawia, że lekcje z wykorzystaniem nowoczesnych TI oraz aktywnych metod są atrakcyjne dla każdego ucznia.

Moje hobby - moja pasja. W "Trójce" możesz rozwijać swoje zainteresowania korzystając z szerokiej oferty zajęć pozalekcyjnych, a bogato wyposażona szkolna biblioteka pochłonie niejednego mola książkowego.

Każdy uczeń traktowany jest indywidualne, w razie potrzeby objęty pomocą pedagoga lub psychologa szkolnego.

Głodny? W przytulnej stołówce szkolnej zjedz smaczny obiad przygotowany przez firmę cateringową.

Po zakończonych lekcjach skorzystaj ze świetlicy szkolnej, gdzie możesz odpocząć, oddać się zabawie czy odrobić zadania domowe, a wszystko pod opieką nauczyciela.

W odpowiedzi na potrzeby środowiska lokalnego, nasza szkoła włącza się w działania, które wspierają rozwój dziecka, organizując spotkania, imprezy, realizując projekty edukacyjne, współpracując z fundacjami oraz instytucjami kulturalnymi i naukowymi.

Czekamy na Ciebie!