Nawigacja

 • Czad – cichy zabójca.

  15 stycznia odbyło się spotkanie uczniów klas czwartych z przedstawicielem Państwowej Straży Pożarnej, dotyczące profilaktyki zatrucia tlenkiem węgla.

  Podczas prelekcji nasz gość przybliżył uczniom informacje na temat tego, skąd się bierze czad i dlaczego jest tak niebezpieczny. 

  m.a.

   

 • Akcja WOŚP w klasach 1-3

  14 stycznia Wielka Orkiestra Światecznej Pomocy znowu zagrała.

  Klasy I - III po raz kolejny promowały ideę WOŚP-u poprzez działanie. W poniedziałek rozpoczął się tydzień pod hasłem "Ratujemy i uczymy ratować".

  Higienistka szkolna przeprowadziła z dziećmi instruktaż udzielania pierwszej pomocy. Pokazała, w jaki sposób prawidłowo reanimować człowieka. Uczniowie wraz z paniami przez cały tydzień będą doskonalić swoje umiejętności w zakresie resuscytacji.
  A wszystko za sprawą sprzętu / fantomów do ćwiczeń i podręczników dla każdego uczestnika /, który otrzymały pani Ania i pani Dorota po ukończeniu kursu organizowanego przez wielką orkiestrę.

  Po egzaminie kończącym cykl zajęć wszyscy otrzymają potwierdzony przez Jurka Owsiaka certyfikat ukończenia kursu pierwszej pomocy.

  Dorota Lik - Wawrzyniak i Anna Glapiak

   

 • 6326,66 zł w WOŚP

  W ten weekend odbył się już 26 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

  Również nasza szkoła włączyła się w pomoc w zbieraniu funduszy dla wyrównania szans w leczeniu noworodków.

  Naszych 16 wspaniałych wolontariuszy zebrało 6326,66 zł. 

   Ponadto w budynku na pl. Komeńskiego został zorganizowany sztab, w którym około 130 wolontariuszy z sąsiadujących szkół mogło się rozgrzać herbatą, kawą lub ciepłym kakao . Można także było posmakować pysznej grochówki pana Filipa. Dla miłośników słodkości czekały rozmaite ciasta przygotowane przez nauczycieli naszej szkoły.  

  Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w działania w naszej szkole.

  w.a.

 • UWAGA! UWAGA!

  Jutro tj. 15 stycznia, na długiej przerwie w budynku przy Placu Komeńskiego będzie można zakupić pyszne kanapki i ciasto na drugie śniadanie.

  Dochód przeznaczymy na cele charytatywne 

   

 • A na Komeńskiego sztab WOŚP cały dzień pracuje pełną parą!

 • Wolontariusze z Fundacji Dr CLOWN w MOK-u!

 • W MOK-u zatańczyła VOLTA!

 • WOŚP w SP3

  Aula SP3 już prawie gotowa na niedzielny finał

  Będziemy gościć u nas wolontariuszy WOŚP 

   

 • Kolejny sukces naszych uczniów

  Z radością informujemy, że

  Helena, Mateusz, Staś i Wojtek

  z klas dwujęzycznych dostali się etapu rejonowego Konkursu z Języka Angielskiego.

   

   Gratulujemy i trzymamy kciuki !

 • ABC ekonomii - projekt edukacyjny

  Na ostatniej lekcji matematyki szóstkoklasiści, w ramach projektu edukacyjnego ABC EKONOMII, zrealizowali temat: Dlaczego płacimy podatki?  

  Uczniowie z klasy 6a podjęli się m.in. zdefiniowania podstawowych pojęć z tym związanych, rozszyfrowania skrótu PIT oraz odpowiedzi na wiele pytań. Pomocne w tym była lektura książki, na podstawie której dowiedzieliśmy się skąd biorą się wysokie podatki i jakie jest ich przeznaczenie a przyniesione paragony z zakupów, pomogły zobaczyć zróżnicowanie wysokości podatków w zależności od usługi. 

  Kolejne spotkanie z ekonomią minęło pod znakiem nauki przez zabawę. Wkrótce kolejne!

  m.a.

   

   

 • Warsztaty z biologii i chemii w II LO

  Klasa 7b i 7c wzięły dziś udział w warsztatach z biologii oraz chemii dwujęzycznej, a także w zajęciach z języka angielskiego zorganizowanych przez nauczycieli z II LO.

  Uczniowie pracowali nad słownictwem opisującym budowę komórki, rozwiązywali quizy i doskonalili słownictwo dotyczące budowy cząsteczek.

  Dziękujemy za zaproszenie!

   

 • Lekcja biologii w 7c

  Uczniowie klasy 7c w ramach programu edukacyjnego LUBELLA INSPIRUJE I EDUKUJE przygotowali kolorowe i zdrowe desery.

  Było pysznie!

   

 • Brawo WIKTORIA !

  Wiktoria Mańka z klasy 4b zajęła 3 miejsce w kategorii Młodzik dwójki dziewcząt w Międzywojewódzkim Turnieju Noworocznym w Akrobatyce Sportowej.

   

   

 • Brawo NINA !

  Nina Szabel z klasy 4b zajęła 3 miejsce w kategorii Młodzik trójki dziewcząt w Międzywojewódzkim Turnieju Noworocznym w Akrobatyce Sportowej.

   

   

 • Działanie A5 MDD Digital news paper. Cyfrowa E-gazeta już dostępna.

     

   

  Zachęcam serdecznie do przeczytania artykułów w naszej E-gazecie projektu MDD. Jest to już trzecia edycja. W sekcji polskiej można przeczytać na temat Pani Marty Prałat – Michalak i jej pasji jaką jest wolontariat, wrześniowej promocji szkoły, spotkania czytelniczego naszych uczniów z pisarką Panią Moniką Kowaleczko – Szumowską oraz obchodów Szkolnego Dnia Języków. Warto także przeczytać artykuły naszych partnerów. Wystarczy kliknąć w poniższy link. Idealna lektura w sam raz na zbliżające się ferie.

  https://issuu.com/fernandavicente/docs/mdd_newspaper_edition3_december_201


   


   

  Karolina Stanek

  Szkolny koordynator projektu MDD Erasmus+

 • Klasa 3b w EuroJump

  Kolejna już klasa z naszej "Trójki" postanowiła spędzić czas z zabawą i sportem i odwiedziła park trampolin EuroJump.

   

   

 • Grudniowy wolontariat w bibliotece

      

  W bibliotece szkolnej przy Pl. Metziga grupa uczniów z klasy 4a pomagała w naprawie i owijaniu folią książek wybranych podczas wcześniejszej akcji młodych wolontariuszy. Zadaniem uczniów było przycinanie nowych owijek, inni zaś sklejali folię zabezpieczając książki. Było to bardzo trudne i wyczerpujące zajęcie, wymagające sporej wprawy i zręczności. Efekt tej wspaniałej pracy można podziwiać na półkach w bibliotece. 

  Przy Pl. Komeńskiego natomiast,  uczniowie pomagali ozdobić bibliotekę na święta oraz wykonać gazetki bożonarodzeniowe. W nastrojowym wnętrzu milej czekać na Gwiazdkę!

 • Wspólne świętowanie

    

  Nietypowe Wigilie miały klasy 3e oraz 7b. Gimnazjaliści  wraz z wychowawcą, panem Filipem Andrzejczakiem spotkali się  na polanie Trzech Dębów w Karczmie Borowej. Pomimo dość niekonserwatywnego otoczenia, jak na Wigilię, nie zabrakło wszystkich tradycyjnych potraw oraz kolęd. Uczniowie klasy 7b natomiast, swoją klasową Wigilię mieli w Osiecznej. Jak zapewniła wychowawczyni, pani Danka Gierczak wszyscy byli baaardzo grzeczni i zasłużyli na prezenty. 

 • Klasowe spotkania wigilijne

     

   Ostatni, przedświąteczny dzień w szkole kończą tradycyjnie już wigilijne uroczystości klasowe.

  Mimo, że jak zwykle rano pojawiamy się w szkole, to świat wszędzie dookoła mówi nam, że święta tuż, tuż... 

   

  Zapraszamy do galerii zdjęć.

 • "Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok... "

  W dniu 21.12. 2017 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w kolejnych zajęciach profilaktyczno - edukacyjnych "Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok... ". Sierżant Komendy Miejskiej Policji w Lesznie Pani Kinga Sobiak rozmawiała z uczniami na temat bezpiecznych zabaw zimowych, oraz bezpieczeństwa w czasie świąt i sylwestra.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 3 wLesznie
  Plac Metziga 14 , 64-100 Leszno
 • 0655204002

Galeria zdjęć