• Międzynarodowe projekty językowe

• e twinning

e Twinning to międzynarodowy program Unii Europejskiej oparty na partnerstwie szkół europejskich i realizowany za pośrednictwem technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT).

W programie uczestniczą wszystkie kraje Unii Europejskiej oraz Turcja, Macedonia, Islandia, Norwegia i Szwajcaria a od 2013r. także Armenia, Azerbejdżan, Gruzja, Mołdawia, Ukrain
          a Tunezja.

E Twinning daje uczniom i nauczycielom ogromne możliwości nawiązywania współpracy ze szkołami z innych krajów europejskich poprzez realizację wspólnych projektów. W przeciwieństwie do innych programów europejskich cała komunikacja między szkołami partnerskimi odbywa się za pomocą internetu (programy czatowe, komunikatory internetowe, Skype, e-mail, Photoshop, YouTube, Movie Maker, blogi i wiele innych).
          Dzięki temu język i techniki cyfrowe staj
          ą się środkami do nauki, porozumiewania się, wzajemnego poznawania innych kultur, przełamywania stereotypów, a także do rozwoju osobistego, społecznego i zawodowego. Współpraca ze szkołami z innych krajów jest także dobrym sposobem przygotowywania się do życia w wielokulturowej i wielojęzycznej Europie ponieważ uczy otwartości i tolerancji, a także pomaga rozwijać sprawności językowe i umiejętności posługiwania się TIK.

Nasza szkoła przyłączyła się do "eTwinningowej" społeczności w 2000 roku.
          Dzięki temu mamy możliwość korzystania z unikalnej platformy internetowej, gdzie zamieszczane są informacje o ciekawych projektach edukacyjnych, warsztatach i szkoleniach dla nauczycieli oraz gdzie włącz
          amy się wrealizację wybranych projektów.
          To wspaniały sposób na uatrakcyjnienie zajęć szkolnych, wymiany doświadczeń, wspólnej nauki i zabawy.

Euroweek

EUROWEEK jest programem edukacyjnym dla dzieci i młodzieży, który doskonali umiejętności językowe w zakresie języka angielskiego oraz kształtuje zdolności przywódczych uczestników. Program rozwija inteligencję, tak potrzebną uczniom w szybko zmieniającym się świecie, uczy wielokulturowości, komunikacji społecznej oraz rozwija kreatywność.

Euroweek jest prowadzony przez wolontariuszy z całego świata, którzy pomagają uczestnikom w poszerzaniu ich horyzontów w zakresie różnych kultur oraz podnosić umiejętności potrzebne do międzynarodowej współpracy. W tym celu wolontariusze przekazują informacje z zakresu historii, ekonomii, turystyki, kultury oraz mieszkańców i tradycji swoich krajów w sposób interaktywny, jak również bardzo osobisty, a co za tym idzie, niezwykle przystępny, co sprzyja zapamiętywaniu i rozumieniu poruszanych zagadnień.

postcrossing

Postcrossing to serwis społecznościowy, który umożliwia zarejestrowanym członkom wysyłanie i otrzymywaniepocztówek z całego świata. Strona internetowa redagowana jest w języku angielskim i pocztówki również wypisywane są po angielsku.

Głównym założeniem jest to, że jeśli jeden z zarejestrowanych członków wyśle pocztówkę, w zamian dostanie co najmniej jedną wysłaną do niego przez losowego postcrossera z dowolnego miejsca na świecie.