• DWUJĘZYCZNI działają (2017/2018)

Klasa 7b od kilku miesięcy bierze udział w projekcie POSTCROSSING. To międzynarodowa wymiana pocztówek, które wysyłamy w najodleglejsze zakątki świata, ale również i do nas docierają ciekawe przesyłki. Ostatnia kartka dotarła aż Luizjany! Przy okazji doskonalimy znajomość języka angielskiego

Czterech uczniów klas dwujęzycznych – Helena Rozynek, Stanisław Gabała, Mateusz Jokiel oraz Wojciech Jur pomyślenie przeszło pierwszy etap Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego. Przed nimi wkrótce etap rejonowy. Gratulujemy i trzymamy kciuki!!!

Pierwszy semestr za nami. Uczniowie klas dwujęzycznych intensywnie pracowali na lekcjach języka angielskiego poszerzając m.in. swoją wiedzę kulturową i przygotowując np.imponujące lapbooki. Mieli także okazję doświadczyć zwyczaju związanego ze świętem Halloween a mianowicie: Bobbing for apples.

Zabawy było co niemiara! Zobaczcie sami :)

8 stycznia klasy 7b i 7c wzięły udział w warsztatach z biologii oraz chemii dwujęzycznej a także w zajęciach z języka angielskiego zorganizowanych przez nauczycieli z II LO. Uczniowie pracowali nad słownictwem opisującym budowę komórki, rozwiązywali quizy i doskonalili słownictwo dotyczące budowy cząsteczek. Dziękujemy za zaproszenie!

Dnia 10 października klasy dwujęzyczne wzięły dziś udział w wykładzie na temat brytyjskiego humoru i stylu życia. Prezentację prowadziła p.Monika Czekalska, nauczyciel języka angielskiego w II LO oraz wykładowca PWSZ. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie!

9 października klasy dwujęzyczne 7b i 7c wyjechały na warsztaty matematyczne do Parku Nauki i Rozrywki Explorapark w Wałbrzychu nt. Odbić lustrzanych. Dowiedzieli się min. jak płaskie lustro może być wykorzystane do gier logicznych, jaki efekt uzyskamy patrząc na lustro Frankensteina, jak działa peryskop, a jak kalejdoskop... Oprócz tego mnóstwo zagadek i łamigłówek logicznych, łamigłówek lustrzanych, cieniasy, dowód twierdzenia Pitagorasa, trójkąt Pascala jako fraktal... Po zasmakowaniu w wiedzy matematycznej krótki relaks przy koniach w Stadninie Ogierów Książ - uczniowie poznali codzienne życie tych czworonożnych przyjaciół, następnie ognisko, kielbaski, ziemniaczki. Po posiłku można było ruszyć w drogę powrotną.

Dnia 18 września w ramach uczestnictwa w akcji Aktywne i Obywatelskie Leszno uczniowie dwujęzycznych klas siódmych zostali zaproszeni przez II Liceum Ogólnokształcące na pokazowe zajęcia z fizyki, geografii, chemii i biologii prowadzone w języku angielskim. Uczniowie mogli zobaczyć jak wygląda i na czym polega dwujęzyczność oraz oferowane przez szkołę średnią nauczanie doświadczalne. Zajęcia prowadzili: p.M.Gabała (fizyka), p.B.Kopaczyński (geografia), p.G.Pawlicki (chemia) oraz p. Ż.Tyrała-Wierucka, p.D.Borowiak, (biologia).