Lorem ipsum

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas.
Czym jest dwujęzyczność? Dwujęzyczność w naszej szkole Testy predyspozycji językowych Międzynarodowe projekty językowe Rekrutacja Profile klas Plan klas Dziennik elektroniczny LIBRUS DWUJĘZYCZNI działają - AKTUALNOŚCI

Klasy dwujęzyczne

Czym jest dwujęzyczność?

Na czym polega dwujęzyczność?

W naturalnej sytuacji osoba dwujęzyczna to taka, która posługuje się swobodnie w mowie i piśmie dwoma językami: językiem ojczystym i językiem obcym.

Nauczanie dwujęzyczne polega na nauce przedmiotów niejęzykowych w dwóch językach: języku ojczystym i języku obcym.

W naszej szkole dwujęzyczność (po polsku i angielsku) występuje w nauczaniu chemii, fizyki oraz matematyki.

Jakie korzyści daje nauczanie dwujęzyczne?

Znajomość języka obcego uzyskana metodą edukacji dwujęzycznej pozwala nie tylko MÓWIĆ w tym języku, ale przede wszystkim umożliwia WYKORZYSTYWANIE go jako narzędzia do szerszego spojrzenia na świat, do swobodnego komunikowania się, do odkrywania i rozumienia innego sposobu myślenia i interpretowania oraz do rozwiązywania problemów i korzystania z oryginalnych źródeł wiedzy.

Nauka przedmiotów niejęzykowych w języku obcym wymaga również od ucznia efektywnego przyswajania wiedzy, wytrwałości w dążeniu do celu, uczy samodzielności i odpowiedzialności. Wszystkie te umiejętności oraz wysoka kompetencja językowa są niezbędne w większości współczesnych zawodów i studiach zagranicznych.

Będąc uczniem klasy dwujęzycznej w naszej szkole:

- podczas wakacyjnych wyjazdów będziesz Polakiem bez kompleksów

- nabierzesz pewności siebie i wiary we własne możliwości podczas pracy nad projektami międzyprzedmiotowymi

- będziesz miał większe możliwości kontaktu z językiem angielskim poprzez zagraniczne programy edukacyjne np. eTwinning, Euroweek, Erasmus +

- przygotujesz się do międzynarodowych egzaminów językowych ( PET, FCE)

- zwiększasz szansę na dostanie się do wymarzonej szkoły np. z programem matury międzynarodowej, a następnie kontynuowanie nauki na upragnionej uczelni wyższej

- będziesz mógł w przyszłości korzystać z literatury fachowej np. z zakresu medycyny lub nauk ścisłych

- poszerzysz swoje zainteresowania i pasje m.in. biorąc udział w różnorodnych akcjach organizowanych przez Samorząd Uczniowski oraz Szkolny Klub Wolontariusza

- rozwiniesz postawę ciekawości, otwartości i tolerancji wobec innych kultur

Absolwent klasy dwujęzycznej jest zatem wszechstronnie wykształcony, komunikatywny, autonomiczny, kreatywny, tolerancyjny i otwarty na świat.

• Szkoła Podstawowa nr 3 w Lesznie
    Plac Komeńskiego 1, 64-100 Leszno
  • 65 520 40 02 (Pl. Metziga)
    65 529 65 77 (Pl. Komeńskiego)