Nawigacja

Lorem ipsum

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas.
 • DZIĘKUJEMY! Było wspaniale!

  DZIĘKUJEMY! Było wspaniale! - Obrazek 1

  14 grudnia byliśmy świadkami wspaniałego występu przygotowanego przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Koncert charytatywny „Christmas Show”, bo o nim mowa, zebrał w sali Miejskiego Ośrodka Kultury w Lesznie kilkudziesięciu widzów. Swoje talenty wokalne, aktorskie, taneczne i akrobatyczne zaprezentowali nam uczniowie naszej szkoły oraz zaproszeni absolwenci.

  Także nauczycielom nie można odmówić wyjątkowych zdolności artystycznych. Koncert rozpoczął bowiem Pan Krzysztof Dudkiewicz niesamowitą grą na trąbce, a zakończyli Pani Weronika Adamczewska i Pan Filip Andrzejczak śpiewając wraz z uczennicą Emilią klimatyczną piosenkę „Hallelujah”. Wykonawcom towarzyszył chór złożony z pozostałych nauczycieli oraz uczniów.

  Przed i po koncercie można było zakupić ozdoby i kartki świąteczne przygotowane przez rodziców, nauczycieli oraz uczniów.

  Sprzedawane były także kalendarze na nowy, 2019 rok, których niewątpliwą ozdobą są zdjęcia uczniów naszej szkoły. Kalendarze rozchodziły się jak ciepłe bułeczki.

  Osobne stoisko przygotowała Pani Weronika Adamczewska. Znalazły się na nim ręcznie uszyte przez uczniów lalki. Była to akcja UNICEF, z której dochód przeznaczony zostanie na zakup szczepionek dla potrzebujących dzieci w Afryce.

  Dla tych, którzy zgłodnieli, przygotowano małą kawiarenkę, gdzie można było zakupić przepyszne ciasto upieczone przez rodziców i nauczycieli.

  Piątkowy koncert był filmowany i zostanie wydany na płytach, które będzie można już niebawem kupić w sekretariatach szkoły.

   

  Dochód z koncertu przeznaczony zostanie na wsparcie w leczeniu dwójki naszych uczniów – Agnieszki i Michała. Wiemy że to kropla w morzu potrzeb, ale mamy nadzieję, że chociaż tak, uda nam się wspomóc kosztowne leczenie i rehabilitację naszych przyjaciół.

   

  Wszystkim, którzy zaangażowani się w przygotowanie tak wspaniałego przedsięwzięcia

  DZIĘKUJEMY!

 • Zapraszamy do galerii zdjęć z koncertu charytatywnego Christmas Show, 

  na portal elka.pl

  na stronę Telewizji Leszno, gdzie znajdzicie krótką relację

  oraz na szkolnego facebooka.

  Jeśli chcecie jeszcze raz przeżyć  magiczne chwile z koncertu, już pod koniec tygodnia w sekretariatach obu budynków naszej szkoły będzie można zakupić płyty z koncertem. Dochód z ich sprzedaży trafi także do Agnieszki i Michała. 

 • Gala Wolontariatu

  Relacja z niedawnej Gali Wolontariatu.

  SP3 reprezentowała Julia Konkol, p.Weronika Adamczewska i p.Marta Prałat-Michalak. Gratulujemy!

 • Finał konkursu na lapbook

  10 grudnia,  o godzinie 12.30 w Ratuszu Miejskim w Lesznie odbył się finał międzyszkolnego konkursu plastyczno-historycznego na lapbook tematycznie związany z 100. rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę pt. ”Moja opowieść o wolności” .

  Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Skłodowskiej-Curie we współpracy z Centrum Doskonalenia Nauczycieli - Publiczną Biblioteką Pedagogiczną oraz Miejskim Biurem Wystaw Artystycznych w Lesznie.
  Na konkurs napłynęło 45 prac na bardzo wysokim poziomie ,z których jury ,po długich i burzliwych obradach, wyłoniło laureatów pierwszych pięciu miejsc oraz dwunastu wyróżnień. A oto wyniki :
  .I miejsce Wiktoria Chruszcz Va SP10 
  II miejsce Livia Olszewska VI b SP 2 
  III miejsce Zuzanna Bosy VII SP 4 
  IV miejsce Julianna Kucner VIIb SP10 
  V miejsce Alicja Pawełczyk 3d SP9
  Laureaci otrzymali wspaniałe nagrody ufundowane przez organizatorów i sponsorów prywatnych.
  Dodatkową nagrodę –za walory artystyczne -ufundował Dyrektor MBWA ,Pan Marcin Kochowicz, a została ona przyznana uczniowi naszej szkoły – Pawłowi Szczepaniakowi z kl 7b. 
  Uhonorowano też nauczycieli, pod których opieką prace konkursowe zostały wykonane.
  Laureaci pierwszych miejsc przygotowali krótką prezentację swoich prac.
  Impreza była bardzo udana, uświetniły ją swoim śpiewem uczennice naszej szkoły: Sara Majchrzak i Emilia Machałek.

 • Finał akcji "Podziel się książką"

    Obraz może zawierać: 6 osób, uśmiechnięci ludzie, ludzie stoją i w budynku

  Z okazji Mikołaja do leszczyńskiego szpitala na oddział dziecięcy trafiły książki zebrane przez społeczność naszej szkoły. Obdarowane dzieci bardzo ucieszyły się z książek. Miejmy nadzieję że czytanie umili im pobyt w szpitalu. Pragniemy nadmienić, że akcja ta była przeprowadzona w ramach współpracy z Fundacją "Dr Clown" oddział w Lesznie, której to wolontariuszki były na wizycie w szpitalu.Wśród nich są także Julia i p. Marta.

 • Paczka dla seniora

  Brak automatycznego tekstu alternatywnego.  Obraz może zawierać: 7 osób, ludzie stoją i w budynku

  http://www.leszno24.pl

  Kochani! Naprawdę brak nam słów, by wyrazić wdzięczność i wzruszenie na widok tych wszystkich podarunków.  Sala 16 zamieniła się dziś w magazyn Świętego Mikołaja i do późnych godzin popołudniowych pakowalismy prezenty dla Seniorów. Przygotowaliśmy 20 ogromnych paczek.  Dziękujemy uczniom ze Szkoły Podstawowej w Wilkowicach za współpracę! Sprawiliście nam ogromną niespodziankę.Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom. RAZEM MAMY MOOOOOOOOC!!! 

  Paczka dla seniora

   

 • Mikołajki

  Obraz może zawierać: 4 osoby, ludzie siedzą, kapelusz i w budynku

  Ogromną niespodziankę sprawiła nam dziś Rada Rodziców.

  Wysłanniczki Świętego Mikołaja rozdały dziś słodkie upominki. Dziękujemy!

 • Kreatywny wtorek

      Obraz może zawierać: 1 osoba, uśmiecha się

  To było bardzo twórcze popołudnie! We wtorek 4 grudnia auli na placu Komeńskiego można było nauczyć się rysować, stworzyć świąteczne kartki, lepić łańcuch na choinkę pod okiem doświadczonego przedszkolaka,przygotować świąteczną zakładkę do książki, zapoznać się z nowościami bibliotecznym a przede wszystkim wesprzeć akcję UNICEF i uszyć szmacianą lalkę. Wszystkie te cuda będzie można zakupić podczas jarmarku w trakcie koncertu CHRISTMAS SHOW, 14 grudnia w MOKu

 • Podzieliliśmy się książkami

  W akcji "Zbiórka książek dla dzieci w szpitalu" zebraliśmy 121 egzemplarzy:) Dziękujęmy wszystkim za zaangażowanie się w akcję.
  Książki trafią do małych pacjentów leszczyńskiego szpitala w piątek 7 grudnia

 • Andrzejki

  Obraz może zawierać: 6 osób, w budynku    Obraz może zawierać: 2 osoby

  Starsi też lubią andrzejki . Pyszne domowe ciacho z wróżbą i profesjonalne wróżki i wróżbici w bibliotece wprowadziły nas w klimat tradycji andrzejkowych

 • Andrzejki w 4a

  Obraz może zawierać: 12 osób     Obraz może zawierać: 17 osób, uśmiechnięci ludzie
  We wtorkowy wieczór uczniowie 4A bawili się na klasowych andrzejkach. Były wróżby, zadania, zabawy i tańce przy dobrej muzyce. Wszystkim dopisywał dobry humor. Dziękuję za wspólną zabawę. 

 • Janek - kolekcjoner

  Obraz może zawierać: 1 osoba     Obraz może zawierać: 1 osoba, siedzi i okulary

  Janek Gościniak, uczeń klasy 7c, prezentował dziś swą kolekcję związaną z sagą Star Wars podczas Leszczyńskiego Dnia Kolekcjonera w Galerii Sztuki Muzeum Okręgowego w Lesznie.

 • Sejm bez tajemnic

  Sejm bez tajemnic - Obrazek 1

  W listopadzie br.braliśmy udział w międzyszkolnym konkursie pt ” Zagadnienia wiedzy o Sejmie”. Celem konkursu było propagowanie oraz pogłębianie wiedzy na temat polskiego parlamentaryzmu.

  Każdy z nas musiał zmierzyć się ( robiliśmy to z chęcią) z trudnymi i szczegółowymi pytaniami dotyczącymi funkcjonowania współczesnego sejmu oraz historii “sejmowania”. Testy przygotowali dla nas pracownicy Wszechnicy Sejmowej oraz Pan poseł Jan Dziedziczak, który także był fundatorem nagród.

  Dzięki konkursowi poszerzyliśmy wiedzę  społeczną oraz świetnie sie bawiliśmy.

  pozdrawiają Was uczestnicy:

  Anastasiia Ratsiuk 8A

  Lidia Przewoźna 8C

  Jakub Ludwiczak 8C

  Jakub Bieniek 3A

  Adam Roś 3A oraz

  nauczyciel- opiekun Elżbieta Góralczyk

 • SP3 dla Niepodległej

  SP3 dla Niepodległej - Obrazek 1    SP3 dla Niepodległej - Obrazek 2

  Cała społeczność naszej szkoły wspólnie świętowała 100 - lecie niepodległości Polski. W klasach oraz bibliotece pojawiły się liczne gazetki i wystawy okolicznościowe. Uczniowie ćwiczyli śpiewanie Mazurka Dąbrowskiego, by 9 listopada punktualnie o 11.11 przyłączyć się do ogólnopolskiej akcji śpiewania hymnu. W końcu zebraliśmy się w auli szkolnej przy Pl. Komeńskiego uczestnicząc w uroczystym apelu upamiętniającym to doniosłe wydarzenie.

  Zapraszamy do galerii zdjęć

  oraz obejrzenia występów uczennic naszej szkoły

  wspólne śpiewanie Mazurka Dąbrowskiego 

  występ Emilii Machałek 

  występ Sary Majchrzak

  występ Agnieszki Staszewskiej 

 • ŻUŻEL. 80 LAT WRAŻEŃ

   

  Uczniowie naszej szkoły skorzystali z zaprosznia i ostatniej okazji do zwiedzenia wystawy w Muzeum Okregowym. To była prawdziwa uczta dla sympatyków sportu żużlowego i nie tylko - obecność żużlowców Unii Leszno, zwycięski Puchar Drużynowego Mistrzostwa Polski, nowa publikacja "Jubileusze Unii Leszno. Trzy lata z osiemdziesięciu" oraz wiele innych atrakcji.

  Dziękujemy za zaproszenie.

 • MATHS IS FUN!

  Obraz może zawierać: 6 osób, uśmiechnięci ludzie

  Każdy uczeń potrafi świetnie posługiwać się smartfonem, tabletem czy laptopem. Warto wyjorzystać te urządzenia na lekcjach, bo wszyscy lubimy quizy, turnieje i zdrową rywalizację. Klasa 7b tworzy i przeprowadza interaktywne quizy na lekcjach matematyki, co jest świetną nauką przez zabawę.

 • "Wyspa Robinsona" w MOK

  "Wyspa Robinsona" w MOK - Obrazek 1

  Uczniowie klasy 5a i 5b przekonali się o tym, że warto słuchać rodziców...
  Obejrzeli w MOK-u spektakl pt. Wyspa Robinsona. Poznali dzieje odważnego i dzielnego żeglarza, który pewnego razu rozbił się na bezludnej wyspie...
  Uczniowie bawili się świetnie. Zachwyciły ich zabawna kreacja Piętaszka, przejmująca muzyka, niezwykłe dekoracje i ... iluzja kolorowych motyli. 
  Wszyscy stwierdzili, że to było niezwykłe przeżycie i na długo zapamiętają rady Robinsona.

 • „W drodze do niepodległości” – wystawa z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości

  „W drodze do niepodległości” – wystawa z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości - Obrazek 1

  11 listopada 1918 roku przypada 100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, natomiast 27 grudnia 100 rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Z tej okazji w naszej szkole w dniach 22 - 26 października prezentowaliśmy wystawę zatytułowaną „Niepodległość trudne słowo..”.

  Wystawa prezentowała trudną drogę do odzyskania niepodległości oraz pierwsze lata budowania państwowości . Uczniowie mogli zobaczyć autentyczne przedmioty pochodzące  z okresu pierwszej wojny światowej, początków odradzającego się państwa polskiego oraz Powstania Wielkopolskiego. Szczególnym zainteresowaniem uczniów cieszyły się militaria, krzyże powstańcze , zdjęcia , oraz przedmioty codziennego użytku pochodzące z pierwszej połowy XIX wieku. Organizacją wystawy zajęli  się uczniowie pod kierunkiem nauczycielki historii Lilli Rotkiewicz we współpracy  z GRH Leszno .

   

   

 • Survival w 4a

  Obraz może zawierać: 15 osób, uśmiechnięci ludzie, ludzie siedzą i na zewnątrz

  W dniu 30.10.2018 r. uczniowie klasy 4 a wraz z wychowawcą uczestniczyli w zajęciach z Survivalu, które prowadzili doświadczeni instruktorzy ze Stowarzyszenia Survival Team współfinansowanym przez Prezydenta Miasta Leszna. Uczniowie zostali zapoznani z technikami survivalu, wspinaczki górskiej. Rozmawialiśmy o m.in. o tym jak zachować się w naturalnym terenie, jak określić kierunki geograficzne, co zrobić w razie zagubienia w lesie, jak rozgrzać organizm kiedy dopada nas hipotermia, jak rozpalić ognisko, jak opatrzyć ranę w terenie. Ponadto dzieci dowiedziały się, co warto zabrać ze sobą wybierając się na wycieczkę lub dłuższą podróż i jak spakować plecak. Na zakończenie zajęć uczniowie pod nadzorem instruktora wspinaczki górskiej mogli przejść po torze linowym. Bardzo dziękujemy za zajęcia - było miło i wesoło.

 • Twórcze zajęcia w 7b

  Obraz może zawierać: 1 osoba, w budynku    Brak automatycznego tekstu alternatywnego.

  7b twórczo podsumowała zajęcia na temat Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii.

  Zamknęliśmy informacje w pudełku od pizzy

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 3 w Lesznie
  Plac Metziga 14 , 64-100 Leszno
  Plac Komeńskiego 1, 64-100 Leszno
 • 65 520 40 02 (Pl. Metziga)
  65 529 65 77 (Pl. Komeńskiego)

Galeria zdjęć