• Akcja "Sprzątanie świata"

• Nasza szkoła przystąpiła do 29 ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie Świata – Polska 2022”. Tegoroczne hasło kampanii brzmi: „Wszystkie śmieci są nasze’’. Akcja ta jest wspólną lekcją poszanowania środowiska, jak również promowaniem ograniczenia wytwarzanych odpadów.

Uczniowie kl.1a z panią Lidią John, kl.1b z panią Dorotą Lik-Wawrzyniak, kl. 2a z panią Patrycją Wyrzykiewicz, kl. 2b z panią Wiesławą Walczewską, kl. 3a z panią Moniką Olszak oraz kl. 3b z panią Joanną Prozorowską spisali się na medal, sprzątając plac szkolny, teren wokół szkoły oraz przydzielone dalsze rejony.

Mając na uwadze tegoroczne hasło, szczególnie zachęcamy, aby każdy z nas podjął działania, dzięki którym zmniejszymy ilość wytwarzanych odpadów.

• Szkoła Podstawowa nr 3 na festynie Aktywnego Obywatelskiego Leszna

• 10 września odbyła się VIII edycja Aktywnego Obywatelskiego Leszna. Tegoroczna akcja przebiegała pod hasłem "Apetyt Na Aktywność". Przedstawicielami naszej szkoły byi uczniowie kl. IVa, którzy zatańczyli dla publiczności. Do występu przygotowała ich pani Elżbieta Bubak-Bober. Wystąpiła również absolwentka SP3 Patrycja Drzazga, która zaspiewała grając równocześnie na gitarze.