• Zdrowe przekąski od Wolontariatu

• W ramach współpracy z UNICEF Wolontariat zrealizował temat przewodni: Porozmawiamy o odżywianiu. Można było zapoznać się z przepisami na zdrowe pyszności, a kilku z nich także spóbować.

• Dzień w Piżamie

• 14 stycznia był w naszej szkole Dniem w Piżamie (lub w dresie). W przededniu ferii zimowych uczniowie mogli w nietypowym stroju spędzić beztroski czas grając w gry planszowe, oglądając filmy czy biorąc udział w karaoke. Wszyscy bawili się wyśmienicie biegając po szkolnych korytarzach w piżamach :)

• Dzień Babci i Dziadka w klasie 2b

• Droga Babciu, Drogi Dziadku z okazji Waszego święta składamy najserdeczniejsze życzenia. Dużo zdrowia, szczęścia i pomyślności oraz pociechy z wnuków. Uczniowie klasy 2b z wychowawczynią Joanną Prozorowską

• Zobrazowana historia pieniądza

• W ramach programu MATeMAtyka da się lubić, uczniowie klasy 7b zrealizowali projekt ABC Ekonomii-ŚWIAT PIENIĄDZA. Poruszona tematyka dotyczyła m.in. historii pieniądza, walut i kryptowalut, inflacji, oszczędzania, czy odwiecznego pytania: czy pieniądze dają szczęście? Była to też świetna forma podsumowania działu o procentach.

• Klasa 3a Najbardziej Zaczytaną Klasą w szkole!

• Klasa 3a podjęła Czytelnicze Wyzwanie rzucone przez szkolną bibliotekę i zakończyła pierwsze półrocze zdobywając tytuł Najbardziej Zaczytanej Klasy w szkole :) Uczniowie wypożyczyli w trakcie pierwszych kilku miesięcy roku szkolnego aż 58 książek! Najlepszym Czytelnikiem SP3 został Olaf Pawlikiewicz. Liczba wypożyczonych przez niego książek miała duży wpływ na wygraną jego klasy. Na ręce wychowawczyni, Pani Lidki John, złożony został dyplom i książka, z której korzystać będą wszyscy trzecioklasiści. Olaf również otrzymał dyplom i nagrodę książkową. Gratulujemy i zapraszamy do biblioteki pozostałych uczniów :)

• ZBIERAMY NA WOŚP!

• Wspieramy Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy i liczymy kroki w walce o najaktywniejszą szkołę! Rejestrujcie się w aplikacji PHO3NIX KIDS :)

• Rozstrzygnięcie konkursu o Powstaniu Wielkopolskim

• Trzy uczennice klasy 7d wziely udzial w konkursie plastycznym o Powstaniu Wielkopolskim. Konkurs byl zorganizowany przez biuro poselskie pana Grzegorza Rusieckiego. 10 stycznia zostaly wreczone nagrody książkowe i dyplomy. Karolina Semenków zajęla 3 miejsce. Karolina Majchrzak i Julia Zawiślan otrzymaly wyrôżnienia.

Dodatkowa nagroda dla uczennic to jednodniowy wyjazd w lutym do Warszawy.