• Współpraca z Fundacją CAT

• Wolontariusze fundacji prowadzą zajęcia w języku angielskim. Przedstawiają swój kraj oraz tradycje. Dodatkową więc zaletą takich spotkań oprócz ćwiczenia umiejętności językowych jest także niezbędna nam w życiu wiedza kulturowa. Warto poznać inne, mniej znane nam kultury. Uczniowie często poznają także podstawowe zwroty w języku ojczystym wolontariusza. Może być to tylko zabawa a może stać się także inspiracją do nauki kolejnego języka bo jak powiedział Frank Smith Jeden język ustawia Cię w korytarzu życia. Dwa języki otwierają każde drzwi po drodze.”

• Konkursy

• Organizujemy imprezy okolicznościowe i tematyczno-kulturowe w językach obcych (m.in. Dzień Języków Obcych, St. Patrick's Day). Bierzemy udział w wielu konkursach zarówno tych lokalnych: English Junior Combat, ogólnopolskich: Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego, jak i międzynarodowych: The Big Challenge. Sami również organizujemy konkursy np. cieszący się ogromną popularnością międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych, a także konkursy dot. patronów krajów brytyjskich.

• Egzamin PET w naszej szkole

• W ramach współpracy z centrum egzaminacyjnym British Council, uczniowie mają możliwość przystąpić do międzynarodowego egzaminu języka angielskiego (PET for Schools - Preliminary English Test (B1)

• Technologie -informacyjno -komunikacyjne (TIK)

• W naszej pracy z uczniami wykorzystujemy również technologie informacyjno-komunikacyjne, dzięki, którym niewątpliwie zwiększa się motywacja uczniów a co za tym idzie zwiększa się efektywność nauczania. Posiadamy wyposażone pracowanie językowe, staramy się jednak na bieżąco wzbogacać je w odpowiednie pomoce naukowe. Korzystamy z różnych aplikacji i narzędzi internetowych tj. Padlet, Kahoot, Quzilet, itp. Można je wykorzystywać zarówno podczas pracy na lekcji jak i do samodzielnej nauki w formie zadania domowego czy też samodzielnego przygotowywania materiałów np. fiszek. Zaletą takiej formy pracy jest nie tylko ogromne zaangażowanie uczniów, ale także rozwój ich autonomii w procesie doskonalenia umiejętności językowych.

• Referencje naszych uczniów