• Wystawa w SP3

• Od 2 marca w naszej szkole ,w auli możemy oglądać bardzo ciekawą wystawę ,,Legenda o św. Wojciechu z Drzwi Gnieźnieńskich. Jest ona jednym z elementów projektu w ramach którego powstały również animacja (film) i aplikacja na urządzenia mobilne oraz pakiet edukacyjny dla szkół.
              Kiedy Czesi zrabowali z gnieźnieńskiej katedry szczątki świętego Wojciecha, za wszelką cenę starano się ten brak czymś zastąpić. Z czasem zlecono wykonanie spiżowych drzwi, których dekoracja opowiada historię świętego. Na 18 kwaterach przedstawiono historię życia, męczeńskiej śmierci i losów ciała Wojciecha zmarłego w 997 roku. Dzieł o takiej randze do dziś na świecie zachowało się zaledwie kilka, warto więc skorzystać z tej lekcji muzealnej i wcielić się w badacza tej niezwykłej opowieści. Wystawę gościmy u nas do 13 marca.

Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.

Naprawdę warto!

• Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

• 1 marca obchodziliśmy w Polsce Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Z tej okazji uczniowie klasy 6b, 7c i 8b przygotowali apel przypominający sylwetkę Danuty Siedzikówny pseudonim "Inka".

W apelu pamięci uczestniczyły klasy 6, 7 i 8.