• Uczta Bogów, czyli wizyta 5A na Olimpie

• Pierwszy dzień w szkole zaskoczył klasę 5a. Zamiast do klasy trafili na ucztę olimpijskich bogów! Na szczęście mieli przygotowane odpowiednie stroje, więc wstydu nie było… Piątoklasiści w ramach podsumowania dotychczasowych lekcji z mitogii zamienili się w bogów greckich. Na spotkanie przybyli Zeus, Hera, Demeter, Hades, Hermes, Tanatos, a także Syzyf, Ariadna oraz Dedal z Ikarem..… Wszyscy w pięknych strojach i greckich stylizacjach z odpowiednimi atrybutami. Uczniowie dokładnie przedstawili bohaterów. W nagrodę raczyli się nektarem i ambrozją. Ucztując, uczniowie rozwiązywali zadania i krzyżówki o bogach oraz powtarzali wiadomości o związkach frazeologicznych. Brawo za zaangażowanie i kreatywność!!! Zajecia poprowadziła p. Jolanta Toporska razem z p.Agnieszką Zmudą.

• Dzień Delty

• W odpowiedzi na zaproszenie Wydziału Matematyki i Informatyki UAM Poznań, klasa 7b wzięła dziś udział w wykładzie online z okazji Dnia Delty.

• Goście w kl2a

• Spotkanie z dietetykiem p. K. Mulczyńskim - tematem zajęć było omówienie piramidy zdrowego żywienia, znaczenie różnych witamin dla naszego organizmu i zdrowego stylu życia. Skosztowaliśmy też sałatki przygotowane wspólnie przez p. M. Witkowską i p. K. Mulczynskiego.

Było smacznie i zdrowo!!!

• Ósmoklasiści powtarzają

• Już za chwilę egzaminy! Ósmoklasiści opracowali zestaw „ściąg” z matematyki, które z pewnością nie tylko przydadzą się im na ostatnie powtórki, ale i wszystkim młodym matematykom ze Skłodowskiej!

• 2a na warsztatach plastycznych

• Dziewczynki z kl 2a z wych. L. John miały okazję wziąć udział w warsztatach plastycznych organizowanych przez CW RKDiZ w Lesznie w pracowni przy ul. Kościelnej. Wspólnie pracowałyśmy tworząc przedmioty z gliny. Poznałyśmy też historię pieca chlebowego, który znajdował się w tej kamienicy. Organizatorzy przygotowali też dla nas smaczny poczęstunek. Na zakończenie każda dziewczynka dostała w prezencie książkę i małą słodycz. Było fantastycznie. DZIEKUJEMY

• Brawo Karolina!

• W II półroczu klasy dwujęzyczne brały udział w międzyszkolnym projekcie na temat profilaktyki czerniaka pt. "Znam to znamię". Uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób rozpoznać czerniaka, poznali profilaktykę oraz sposoby leczenia. Szczególne wyróżnienie dla Karoliny Pazoły, której praca zwyciężyła i została logo całego projektu.

• Wiemy, co jemy!

• Wczoraj w obecności Pani Dyrektor oraz swoich koleżanek i kolegów,uczennice klasy 7b zaprezentowały swoje kolorowe dzieło w szkolnej stołówce. Na ścianie dumnie prezentuje się piramida żywieniowa - idealny element tego pomieszczenia. Dziewczyny spędziły nad nim ponad 20 godzin czasu pod opieką pani Justyny Kaźmierczak. Mamy nadzieję, ze miło spędzicie czas w tak kolorowym otoczeniu

• Warzywne ogródki naszych uczniów

• Uczniowie klasy klas 1-3 wiedzą, że aby być zdrowym należy uprawiać sport i jeść dużo warzyw. Najzdrowsze warzywa to te ekologiczne. Dlatego dzieci posadziły sadzonki sałaty, pora, kalarepy i selera w szkolnym ogródku. Będą o nie codziennie dbać i obserwować jak rosną. To będzie wspaniałe doświadczenie

• Witajcie!

• WRÓCILI!!! Na korytarzach znowu gwar, ławeczki na boisku obsadzone Wspaniale was widzieć ponownie w szkole!