• Solidarni z Ukrainą

• W tak trudnym dla Ukrainy czasie, chcemy zapewnić o naszej solidarności z sąsiadami zza wschodniej granicy.. Do Szkoły Podstawowej nr 3 uczęszczają także uczniowie narodowości ukraińskiej, tak więc wszyscy wspieramy zarówno naszych uczniów, jak i ich rodziny. Koledzy i koleżanki, jak również nauczyciele, wyrażają wsparcie poprzez wykonane przez siebie serca.

• Zima w świetlicy

• Pomimo coraz cieplejszych dni i opadów deszczu  - a nie śniegu, jak w lutym być powinno - w naszej świetlicy nadal klimat zimowy. Dzieci przychodzące do świetlicy wita ogromny bałwan na drzwiach, a zabawie przyglądają sie małe pingwinki wiszące na ścianie :) Odczuwalna jest także atmosfera Igrzysk Olimpijskich, a więc nie mogło zabraknąć wsparcia zawodników w formie najbardziej przystępnej dla najmłodszych kibiców :))

• Bal Karnawałowy klas I-III

• 18 lutego w auli spotkali się młodsi uczniowie naszej szkoły, aby pobawić się wesoło w rytm muzyki disco. Pierwszoklasiści byli poprzebierani we wspaniałe stroje, wszyscy mieli na twarzach własnoręcznie wykonane maski karnawałowe. Prowadząca balik, Pani Elżbieta Bubak-Bober, prezentowała układy ruchowe w takt skocznej melodii, a dzieci ją naśladowały :) W przerwie na złapanie oddechu, nagrodzeni zostali uczniowie, którzy wykonali najciekawsze maski karnawałowe: 1 miejsce zajął Jaś Lorenc z kl. 2b, 2 miejsce - Martin Gutter z kl. 1b, natomiast 3 miejsce - Klara Wakun z kl. 2a.

• Karnawał w świetlicy

• Dzieci w świetlicy świętują karnawał wykonując przepiękne maski. Każdy wykazał się dużą dozą wyobraźni i fantastycznie się przy tym bawił :) Na gazetce zawisły także kolorowe klauny, które wraz z balonikami nadają karnawałowego charakteru. Wszystkie pracy wykonane zostały przy wsparciu Pani Elżbiety Bubak-Bober i Pani Jolanty Nowak.

• Warsztaty muzyczne w klasach I-III

• 17.02. dzieci z klas I-III uczestniczyły w warsztatach muzycznych zorganizowanych przez tatę naszego ucznia z klasy 1a. Pan Tomasz Sternal zaprezentował dzieciom zestaw perkusyjny oraz szczegółowo go omówił, przeprowadził ciekawe doświadczdenie, a także pozwolił, by uczniowie na moment zamienili się w zawodowych perkusistów. Serdecznie dziękujęmy Panu Tomaszowi za rewelacyjne zajęcia.

• Walentynki w klasie 2a

• Walentynkowy dzień uczniowie klasy 2a postanowili uwiecznić na wspólnych zdjeciach. Była walentynkowa ścianka, fotobudka. Nie zabrakło oczywiście poczty walentynkowej, w której znalazły się kartki wykonane samodzielnie przez uczniów. W tym dniu w klasie 2a było... bardzo czerwono:)

• Karnawał w 3a

• Balik karnawałowy w 3a pełen atrakcji... Były zabawy taneczne w sali zabaw , konkursy, słodki poczęstunek a także tańce w klasie. Było wystrzałowo!!!!

• Walentynki online

• Klasa dwujęzyczna 7b świętowała dziś Walentynki wraz z Panią Małgorzatą Adamczak i stworzyła oryginalne słowniczki polsko-angielskie dotyczące działu Graniastosłupy z sercem w tle :)

• Dzień Bezpiecznego Internetu

•   Jak co roku, również w tym tygodniu, w naszej szkole Pani Marta Prałat-Michalak i Pani Magdalena Grabianowska podjęły liczne działania związane z obchodami Dnia Bezpiecznego Internetu. Dla uczniów zostały przygotowane pogadanki, quizy, ciekawe zadania i karty pracy z tematyki bezpieczeństwa w Sieci. Nasi najmłodsi uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z Policjantem sierż. sztab. Kingą Sobiak z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie. Dla uczniów został zorganizowany konkurs pt. "Jestem bezpieczny w Internecie", którego wyniki ogłosimy w przyszłym tygodniu. Mamy nadzieję, że obchody DBI oraz zainicjowane działania na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu zostaną odpowiednio wykorzystane przez wszystkich użytkowników w Sieci. Dziękujemy wszystkim za aktywny udział i zaangażowanie w działania. 😃👍💻

• Karnawał w 2a

• Piątkowy dzień uczniowie klasy 2a postanowili spędzić na wspólnej zabawie. Z tej okazji razem z p. Moniką Olszak zorganizowali walentynkowy bal karnawałowy. Rodzice przygotowali piękne stroje oraz zadbali o brzuszki drugoklasistów. Były wspólne tańce i zabawy. Szkoda, że kolejny bal karnawałowy dopiero... za rok.

• Dzień Pizzy

• “Jest okrągła niczym koło, z nią jest smacznie i wesoło. Pachnie warzyw całą gamą, lubię ją zajadać z mamą“. 9 lutego na całym świecie uznany jest za Międzynarodowy Dzień Pizzy. Także i nasze pierwszaki świętowały ten dzień uroczyście. Tego dnia sala zamieniła się we włoską pizzerię, a dzieci degustowały pyszną, okrągłą i włoską potrawę. Powstały również wspaniałe, grupowe prace plastyczne

• Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego Deutschfreund

• Dnia 17 listopada 2021 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego Deutschfreund. Konkurs jest organizowany w ramach programu edukacyjnego Łowimy Talenty, który jest  formą wsparcia szkół w zakresie odkrywania i rozwijania uzdolnień dzieci i młodzieży. Inicjatywa promuje talenty i osiągnięcia uczniów oraz pomaga im kształtować ważne kompetencje osobiste.
              Konkurs został rozstrzygnięty i do naszej szkoły wpłynęły już wyniki, którymi chcieliśmy się pochwalić:

Uczeń Antoni Zielnica z klasy VII d zajął I miejsce w województwie wielkopolskim.

Uczennica Anna Rakowska z klasy VIII b zajęła II miejsce w województwie wielkopolskim.

Uczennice Patrycja Drzazga i Zofia Feliczak z klasy VIII b zajęły IV miejsce w województwie wielkopolskim.

Uczniowie zostali przygotowani do konkursu przez Panią Izabelę Rychlik.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za uczestnictwo w konkursie, natomiast naszym laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy wytrwałości oraz dalszych sukcesów w nauce języka niemieckiego.